Teknoloji

2 yıl önce tanıtılan elektrikli Volvo EX90 seri üretime giriyor

Son yıllarda elektrikli otomobiller oldukça popüler ve birçok marka kendi modelleri üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Bu markalardan biri olan Volvo, elektrikli araç yelpazesine bir yenisini daha ekledi.

Volvo, uzun bir bekleyişin ardından yeni elektrikli SUV modeli EX90’ın seri üretimine başlıyor.

Teslimatlar yıl sonunda başlıyor

Firmanın Güney Carolina, Charleston’da bulunan fabrikasında ilk elektrikli SUV üretim bandından indirildi. Araçların teslimatı ise 2024 yılının ikinci yarısında başlayacak.

İlk olarak Kasım 2022’de resmi olarak tanıtılan otomobil, yazılım sorunları nedeniyle uzun bir aranın ardından yollara çıkacak.

Yeni Volvo EX90 neler sunuyor

Yeni Volvo EX90, 111 kWsa kapasiteye sahip batarya paketiyle geliyor. Ön ve arka akslarda bulunan motorlar, dört tekerlekten çekiş imkanı sağlarken, standart versiyonda toplam 408 hp güç ve 770 Nm tork sunacak. Performance versiyonunda ise bu değerler 517 hp ve 910 Nm’ye yükselecek.

Ağırlığı 3 tona yakın olan aracın Performance versiyonunda 0-100 km/s hızlanmasını 4,9 saniyede tamamladığı belirtiliyor.

600 kilometreye kadar menzil sunan yeni Volvo EX90, 14,5 inçlik büyük bir multimedya ekranına sahip. Otomobilin ne zaman satışa sunulacağı ve fiyat bilgisi henüz açıklanmadı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiyenin En iyi Hizmeti Sunan Hizmet Ofisi Firmaları Bulmak ücretsiz ve kolaydır
Başa dön tuşu