Ekonomi

Air Products karışık 2. çeyrek sonuçları ve beklentileri sunuyor

LEHIGH VALLEY, Pa. – Air Products (NYSE: APD) hisseleri, şirketin karışık ikinci çeyrek sonuçları bildirmesi ancak tüm yıl kazanç beklentisini koruması nedeniyle %1,1 yükseldi.

Endüstriyel gaz devi, 2,70 dolarlık analist konsensüsünü aşarak 2,85 dolarlık hisse başına düzeltilmiş kazanç (EPS) açıkladı. Ancak, 3,05 milyar dolar olarak öngörülen gelir 2,93 milyar dolarla beklentilerin altında kaldı.

Geçen yılın aynı çeyreğine kıyasla şirketin GAAP EPS’si %30’luk önemli bir artış gösterirken, düzeltilmiş EPS %4 oranında yükseldi. Enerji maliyetlerindeki düşüş ve hacimdeki gerileme nedeniyle bir önceki yıla göre %8 oranında azalan gelire rağmen, şirketin fiyatlandırma ve maliyet azaltma stratejilerine odaklanması, iyileşen marjlarda da görüldüğü gibi sonuç verdi.

Air Products Yönetim Kurulu Başkanı, Başkanı ve CEO’su Seifi Ghasemi performansla ilgili olarak şunları söyledi: “Fiyatlandırma ve maliyetlerimizi azaltmaya odaklanarak, zorlu ekonomik ve jeopolitik koşullara rağmen 2024 mali yılının ikinci çeyreğinde de başarılı olduk. Hisse başına 2,85 dolarlık düzeltilmiş kazancımız, bu çeyrek için öngördüğümüz üst sınırı aştı.”

Air Products, önümüzdeki çeyrek için düzeltilmiş EPS’nin 3,00 ila 3,05 dolar arasında olacağını tahmin ediyor ki bu da analist konsensüsü olan 3,30 doların altında. Bununla birlikte, şirket 2024 mali yılının tamamı için 12,20 ila 12,50 $ arasında düzeltilmiş EPS beklentisini teyit ederek, 12,31 $ olan analist tahmininin orta noktası ile uyumlu hale geldi.

Şirketin performansı, daha düşük hacimlerin ve öz sermaye iştiraklerinin gelirinin etkisini dengelemeye yardımcı olan daha yüksek fiyatlandırma ve daha düşük maliyetlerden kaynaklandı. Amerika segmenti, özellikle yüksek fiyatlandırma ve hacimler nedeniyle faaliyet gelirinde ve düzeltilmiş FAVÖK’te %15’lik bir artış gördü. Buna karşılık, Asya’nın faaliyet geliri %13 oranında düşerken, düzeltilmiş FAVÖK ise temel olarak hacim düşüşleri ve olumsuz kur etkileri nedeniyle %6 oranında azaldı.

3. parti reklam. Investing.com’un sunduğu veya önerdiği bir teklif değildir. Feragat detaylarına buradan bakın veya reklamları kaldırın

Air Products, küresel olarak düşük ve sıfır karbonlu hidrojen projelerinden oluşan stratejik portföyüne odaklanmaya devam ederek enerji dönüşümünde lider konumunu güçlendiriyor. Şirketin sermaye harcaması tahmini 2024 mali yılının tamamı için 5,0 milyar ila 5,5 milyar dolar olarak değişmedi.

Yatırımcılar ihtiyatlı bir iyimserlik sergilerken, hisse senedi kazanç açıklamasının ardından mütevazı bir yükseliş gösterdi ve bu da karışık sonuçlara ölçülü bir tepki verildiğini gösteriyor.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiyenin En iyi Hizmeti Sunan Hizmet Ofisi Firmaları Bulmak ücretsiz ve kolaydır
Başa dön tuşu