Haber

Ankara merkezli eğitim kurumundan öğrencilerine “Teknoloji Diyeti”

Öğrencilerin hem eğitim hem de sonrasındaki iş hayatını etkileyen odaklanma sorununu ortadan kaldırmayı hedefleyen İsmail Kaya Eğitim Kurumları Ankara’daki şubesinde ‘Teknoloji Diyeti’ ile eğitimde yeni bir dönem başlatıyor.

İsmail Kaya Eğitim Kurumları ailelerin akademik beklentilerini karşılarken öğrencilerini günlük hayatta karşılaşabilecekleri tüm olası durumlara karşı da hazırlıyor. Özellikle zamanı doğru yönetmek üzerine çalışmalar yapan eğitim kurumu, öğrencilerle birlikte ‘teknoloji diyeti’ yapıyor. Ekran karşısında uzun zaman geçiren öğrencilerin odaklanma problemi yaşamasının önüne geçmeyi hedefleyen eğitim kurumu, akıllı telefonları kaldırarak öğrencileriyle tuşlu telefon kullanmaya başladı.

“ÖĞRENCİLERİMİZLE ‘TEKNOLOJİ DİYETİ’ YAPIYORUZ”

İsmail Kaya Eğitim Kurumları olarak etkili zaman yönetiminin başarıya giden en önemli unsur olarak gördüklerinin altını çizen İsmail Kaya, “Teknoloji bağımlılığı çağımızın en kıymetli sorunlarından biri. Bilhassa akıllı telefonlar imtihana hazırlanan öğrencilerin muvaffakiyetini engelleyen faktörlerin başında geliyor. Toplumsal medya, iletileşme uygulamaları, çevrimiçi oyunlar maalesef vakit idaresinde telafisi olmayan kayıplara yol açıyor. Üstelik uzun müddet ekrana bağlı kalan öğrencilerde odaklanma ve dikkat sorunları ortaya çıkıyor. Üniversite kazanmak için 3 saate yakın süren bir imtihana girecek olan öğrencilerin odak mühletini artırması muvaffakiyetin kıymetli anahtarlarından birisi. Bu yüzden öğrencilerimizi ‘teknoloji diyeti’ne aldık. Akıllı telefonlarla vedalaşarak tuşlu telefonlara geçiş yaptık. Böylece öğrencilerimizin ders çalışmaya, soru çözmeye ve nitelikli okumalara daha çok vakit ayırmalarını ve başarılı olmalarını sağlıyoruz. Bu diyet sonucunda edindikleri kazanımlar yalnızca eğitim öğretim hayatları ve LGS- YKS hazırlık sürecinde değil birebir vakitte hayatta karşılarına çıkacak meseleleri çözmede büyük bir rol oynayacak. Zira muhakkak bir deneyime ulaşmış her eğitimcinin bildiği üzere muvaffakiyet, insanın vakti yeterli değerlendirmesiyle direkt ilişkilidir” şeklinde konuştu.

“ÖĞRENCİLERİMİZ YANLIŞLARINI KENDİLERİ KEŞFEDİYOR”

Ortaokul, Anadolu Lisesi ve YKS – LGS hazırlık kurslarıyla öğrencilerini geleceğe hazırladıklarını söyleyen İsmail Kaya Eğitim Kurumları Kurucusu İsmail Kaya, “22 yıllık deneyimimizle İsmail Kaya VIP Kurs olarak Kızılay’da ve İsmail Kaya VIP Koleji olarak Çiğdem Mahallesi’ndeki şubelerimizle hizmet veriyoruz. Evlatlarımızın akademik manada muvaffakiyete ulaşmaları için farklı uygulamaları hayata geçiriyoruz. Bu uygulamalarımızda Teknoloji Diyeti’ni takiben ilk sıralarda ‘hata defteri’ yer alıyor. Öğrenciler imtihanlarda boş bıraktığı ya da yanlış yaptığı soruları yok sayma eğilimi gösterdiğinden ötürü, tüm imtihanlarda öğrencilerimizin yanılgılarını gidererek muvaffakiyete ulaşmaları için bu soruları bir deftere yazarak tekrar çözmelerini istiyoruz. Bu sayede imtihan esnasında farkına varamadıkları eksikleri görerek telafi etmeye başlıyorlar. Zira öğrencinin kendi kusurunu fark etmesinin, yanılgıyı deneyime dönüştürdüğüne inanıyoruz. Eğitimciler olarak biliyoruz ki deneyim edilmiş bir yanılgı en düzgün öğretmendir” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiyenin En iyi Hizmeti Sunan Hizmet Ofisi Firmaları Bulmak ücretsiz ve kolaydır
Başa dön tuşu