Haber

Aynı Anda Mutlular ve Üzgünler: F.Bahçe ile Tottenham’ın Telepatik İlişkisi

Premier Lig takımlarından Tottenham ile lig takımımız F.Bahçe’nin ilişkisi son dönemde dikkatli futbolseverlerin dikkatini çekiyor. 2021-2022 döneminde iki takımın aynı gün ve saatlerde oynadığı müsabakaların birçoğunda Tottenham kazanırsa F.Bahçe de kazandı, kaybederse kaybetti, berabere kalırsa berabere kaldı. Bu dönemde Tottenham ve F.Bahçe de benzer bir durum yaşıyor.

Tottenham-Fenerbahçe arasındaki ilginç bağ için takvim sayfalarını 2021’e taşıyoruz. Tottenham’ın kazandığı, kaybettiği ve berabere kaldığı maçlara bir göz atalım.

Bunlar F.Bahçe’nin aynı tarihteki maçları. Aynı gün, aynı saatte oynanan maçların büyük çoğunluğunda iki takım ya kazandı, mağlup oldu ya da berabere kaldı. Sonuç yüzde 100 olmasa da iki takım da maçlarının çoğunu aynı gün ve aynı saatte oynadı.

Tottenham’ın teknik direktörü Portekizli Nuno Esprito Santo’dur.

F.Bahçe’nin teknik direktörü Vitor Peraira’ydı. Her iki grup da sezonu Portekizli antrenörlerle tamamlamadı.

Bu döneme baktığımızda ilginç bir tesadüf görüyoruz. Her iki takım da 10. haftaya kadar liglerinde fırtına gibi önde gidiyor.

Fenerbahçe, ezeli rakibi Trabzonspor’a, Tottenham ise ezeli rakibi Chelsea’ye mağlup oldu ve ilk yenilgilerinin ardından liderlik koltuğunu rakiplerine devretti.

Tesadüfler bu kadar değil. Fenerbahçe’de Djiku, Becao ve Fred gibi önemli isimlerin sakatlıkları var.

Tottenham’da Richarlison, Madisson ve Van de Ven sakatlandı.

Sadece bu da değil. F.Bahçe Teknik Direktörü sezon başında gösterdiği hücum ve pres futboluyla övgü topladı. Artık B planının olmadığı eleştirisi yapılıyor.

Tottenham teknik direktörü Ange Postecoglou da Chelsea karşısında 9 kişi kalmasına rağmen A planından vazgeçmemesi ve hamle yapmayı düşünmesi nedeniyle eleştirildi.

Size küçük bir bilgi daha. Angelos Postecoglou’nun kökleri Manisa’dan geliyor. Angelos Postecoglou’nun ailesi, Birinci Dünya Savaşı sırasında Manisa’nın Alaşehir ilçesinden göç etmek zorunda kalan Rumlar arasındaydı.

İsmail Kartal Anadolu Kavağı’nda doğdu. Manisalı demeyi çok isterdik ama bu kadar değil…

Artık Tottenham ve Fenerbahçe’nin fikstürlerini ve sonuçlarını daha yakından takip edelim. Bu hepimiz için bedava bir eğlence.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiyenin En iyi Hizmeti Sunan Hizmet Ofisi Firmaları Bulmak ücretsiz ve kolaydır
Başa dön tuşu