Haber

Ayvalık Belediyesi’nden Sanayi Bölgesindeki Sosyal Alanlar ve Kamelyalar

7’den 70’e her kesime hitap eden sosyal projelere imza atan Küçükçekmece Belediyesi, Tevfikbey Mahallesi’nde inşaatı tamamlanan Şehit Rafet Uçankuş Emekliler Yemekhanesini çok yakında kentlilerle buluşturmaya hazırlanıyor.

Başkan Kemal Çebi: Her yaştan Küçükçekmecelinin sosyal hayata katılımını önemsiyoruz

Küçükçekmece’de her yaştan vatandaşa hitap eden projeleri hayata geçirdiklerini belirten Başkan Kemal Çebi, “İlçemizdeki emekli vatandaşlarımızın daha aktif ve sosyal hayattan soyutlanmadan yaşamalarını istiyoruz. Emeğin ve alın terinin simgesi olan emekliliği bir kenara çekilme olarak görmüyoruz. Bu kapsamda sosyal hayata katılımı teşvik edecek bir tesisi hayata geçiriyoruz. Emekliler Kafeteryasında bir emeklinin gelip güzel vakit geçirebileceği alanlar oluşturacağız. Bunu da vatandaşımızın bütçesine en uygun şekilde yapacağız” dedi. Küçükçekmece’deki sosyal tesislerde çayın 1 TL olduğunu vurgulayan Çebi, Emekliler Yemekhanesinde çayın 1 TL olacağının altını çizdi.

Sosyal donatı alanları ile birlikte planlandı

Emekli vatandaşlar ve 65 yaş üstü vatandaşların keyifli vakit geçirebilecekleri mekanlar oluşturmak ve sosyal refahlarını artırmak amacıyla inşa edilen Emekli Yemekhanesi toplam 265 m2 inşaat alanına sahip olup, mutfaklı tek katlıdır. bay-bayan-engelli tuvaletleri ile açık ve kapalı oturma alanları bulunmaktadır. yapıldı.
Uygun fiyatlarla hizmet verecek 138 kişi kapasiteli tesis, emekli vatandaşlara doğada nefes alma, arkadaşlarıyla vakit geçirip sohbet etme ve okuma köşelerinde dergi, gazete ve kitaplardan yararlanarak sosyalleşme imkanı sunacak. .

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

banazhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiyenin En iyi Hizmeti Sunan Hizmet Ofisi Firmaları Bulmak ücretsiz ve kolaydır
Başa dön tuşu