Ekonomi

Bakanlık duyurdu: 6,4 milyar liralık kamu alacaklarının tahsilatına başlandı

Ticaret Bakanlığı Rehberlik ve Teftiş Kurulu tarafından geçtiğimiz yıl gerçekleştirilen kontrollere ilişkin yazılı açıklama yapıldı.

Açıklamada, iç ve dış ticarette haksız rekabet sayılabilecek eylemlerin önlenmesi, ticaretin güvenli bir şekilde yürütülmesinin sağlanması ve tarafların haklarının korunmasına yönelik tedbirlerin alınması amacıyla soruşturma ve incelemelerin titizlikle devam ettiği belirtildi. bakanlık ve Hazine.

789 MİLYON LİRA EK VERGİ HAZIRLANMASI VE 5,7 MİLYAR LİRA İDARİ CEZA CEZASI

Bu kapsamda gümrük, iç ve dış ticaret konularında tespit edilen usulsüz işlemlere ilişkin 2023 yılında gerçekleştirilen denetim, inceleme, kontrol ve soruşturmalar kapsamında 2 bin 194 rapor hazırlandığı belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Bu raporlar sonucunda 789 milyon lirası ek vergi tahakkuku ve 5,7 milyar lirası idari para cezası olmak üzere 6,4 milyar liranın üzerinde kamu alacağının tahsilat süreçleri başlatıldı. Bakanlık olarak bu konuda çalışmalar yürütüyoruz. Piyasanın işleyişini bozan, adil rekabet koşullarına uymayan ve kamu kaybına neden olan kamu alacaklarının tahsili konusunda “İşletmeler azami hassasiyetle takip edilmekte olup, tüm birimlerde mevzuata aykırı süreçlerin önlenmesi ve etkin bir şekilde uygulanması için çalışmalarımız aralıksız devam etmektedir.” Devletimizin ekonomi politikalarıdır.” (HABER MERKEZİ)

tuzlukcu-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiyenin En iyi Hizmeti Sunan Hizmet Ofisi Firmaları Bulmak ücretsiz ve kolaydır
Başa dön tuşu