Haber

Batman büyükşehir olacak mı? Batman büyükşehir olacak mı, neden?

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Ulaştırma Bakanı Abdulkadir Uraloğlu ve memleketi yarasa Adam Necat Nasıoğlu Külliyesi içerisinde yapımı tamamlanan Leyla Nasıroğlu Kütüphanesi, Hatice Nasıroğlu Konferans Salonu ve Azze Nasıroğlu Kur’an Kursu ve Taziye Yurdu’nun açılışını yaptı. Burada hemşerilerine seslenen Bakan Şimşek, şunları söyledi: yarasa Adam Büyükşehir olma ihtimaliyle ilgili açıklamalarda bulundu. Peki Batman büyükşehir olacak mı? Batman büyükşehir olacak mı, neden?

BATMAN BÜYÜKŞEHİR ŞEHRİ OLACAK MI?

Bakan Şimşek, “Bir şehirde altyapı varsa, teşvikler varsa, girişimcilik ruhu varsa o şehir mutlaka ülkenin refahına çok ciddi katkı sağlar. Batman’ı Türkiye’nin yeni yüzyılının en önemli büyüme motorlarından biri olarak görüyorum. Çünkü Batman’in çok büyük bir potansiyeli var. Muazzam “Girişimci bir ruh var. Gaziantep’ten sonra girişimciliğin en güçlü olduğu ilimizdir. Nüfus hızla artıyor. Yakında büyükşehir olursanız şaşırmamalısınız. Çünkü gerçekten çok büyük bir gelişme var.” dedi.

Şimşek şöyle devam etti: “500 yatırımcı yer bekliyor. 500 yatırımcı istihdam demek. Şu anda üzerinde çalıştığımız sanayileri faaliyete geçirirsek ve sırada bekleyen 500 yatırımcıyı da hesaba katarsak Batman çok önemli bir sanayi üssü, değerli bir sanayi olacak.” Türkiye’nin üssü. Bu sanayi üssünü limanlara bağlayacağız.” “Şehrin bağlantısını nasıl yaparız, diğer ülkelere nasıl ürün göndeririz diye düşünüyoruz. Küçük bireysel sorunlarla ilgilenmiyoruz. Uzun bir aradan sonra Batman milletvekillerimiz küçük sorunlar için değil makro konularda bizi ziyarete geliyorlar. Kentin sorunları Batman’a büyük fayda sağlıyor.”

haberazdavay.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiyenin En iyi Hizmeti Sunan Hizmet Ofisi Firmaları Bulmak ücretsiz ve kolaydır
Başa dön tuşu