Haber

Bursa Mustafakemalpaşa’daki ‘ödeme krizi’ TBMM’de

BURSA (İGFA) – Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı’na sunduğu soru önergesiyle Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’na seslenen ÂLÂ Partisi Bursa Milletvekili Selçuk Türkoğlu, “Aynı belediyeden emekli olan çalışanlar ne işe yarar? Kıdem tazminatı da verilmiyor mu?” diye sordu.

Bursa’nın Mustafakemalpaşa ilçe belediyesinde yüzlerce işçiye toplu iş sözleşmesi nedeniyle aylardır maaşlarının ödenmediğini, belediyeden emekli olan 25 işçiye de bu tarihe kadar bir daha kıdem tazminatının ödenmediğini belirten Milletvekili Türkoğlu, ” Söz konusu çalışanların belediyeye bağlı şirket bünyesinde gösterildiği bu konu, kamuoyuna sıklıkla yansıyan önemli bir sorun olup, bir an önce çözülmesi gereken bir hak mağduriyetidir” dedi.

Milletvekili Türkoğlu konuyla ilgili önergede şu soruları sordu:

  1. “-Bursa Mustafakemalpaşa Belediyesi çalışanları arasında 1 Ocak 2023 ile 2023 Nisan ortası arasında 4 aylık toplu sözleşme farklarının ödenmemesinden kaynaklanan bu önemli mağduriyet ne zaman ortadan kalkacak?
  2. – Aynı şekilde Mustafakemalpaşa Belediyesi’nde yıllarca çalışıp emekli olan ve ekli listede isimleri bulunan 25 çalışanın bugüne kadar alamadıkları kıdem tazminatları ne zaman ödenecek? Bu ödemeler yapılırken hakedişlerin enflasyon karşısındaki kayıp değeri dikkate alınacak mı?

egilhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiyenin En iyi Hizmeti Sunan Hizmet Ofisi Firmaları Bulmak ücretsiz ve kolaydır
Başa dön tuşu