Haber

Çanakkale Ayvacık’ta Yeni Diyaliz Ünitesi Açıldı

AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Sarfiyat, Ayvacık ilçesindeki Devlet Hastanesi Diyaliz Ünitesi ek hizmet binasının hizmete açıldığını ve hasta kabulüne başladığını duyurdu.

Gider, yaptığı açıklamada, Sağlık Bakanlığı’nın 2022 yılı yatırım programına alınan 5 ünite kapasiteli ek hizmet binası için 6 milyon 300 bin liralık yatırım yapıldığını belirtti.

Yeni diyaliz ünitesinin hasta kabulüne başladığını belirten Masraf, Çanakkale halkının sağlık ihtiyaçlarının karşılanabilmesi ve ardından kentin sağlık turizmi açısından önemli bir merkez haline getirilmesi için adımlar attıklarını kaydetti.

Bu konuda son 19 ayda yoğun bir çalışma sonucunda son ekip tahsisleriyle doktor sayısını 760’tan 1112’ye çıkardıklarını belirten Gider, “Bu oran bile tek başına bu konudaki kararlılığımızı gösteriyor. Sadece doktor sayısını artırmak yetmez, bu anlamda teknik donanım yeterliliğinin de sağlanması gerekiyor.” “Ayvacık’ta imalatını tamamladığımız Devlet Hastanesi Diyaliz Ünitesi ek hizmet binasının hasta kabulüne başlamasıyla bölgedeki değerli bir ihtiyaca cevap vermiş olacağız.” değerlendirmesini yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiyenin En iyi Hizmeti Sunan Hizmet Ofisi Firmaları Bulmak ücretsiz ve kolaydır
Başa dön tuşu