Haber

Çankırı’da “Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü” yürüyüşü

Çankırı’da 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü dolayısıyla “Güçlü Kadınlar Mutlu Yarınlar” yürüyüşü düzenlendi.

Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen yürüyüşte katılımcılar, Atatürk Anıtı’ndan Ahmet Yesevi Mescidi bahçesine kadar yürüdü.

Vali Abdullah Ayaz, burada yaptığı konuşmada, özünde şiddet, özelinde bayana yönelik şiddetin en kıymetli gündem hususlarından biri olduğunu söyledi.

Son yıllarda bu mevzuda artış yaşandığını belirten Ayaz, “Bununla ilgili ne üzere tedbirleri ortaya dökebileceğimizi daima birlikte kararlaştırıyor, sonrasında aksiyon planı halinde uygulama uğraşı içinde oluyoruz. İstemediğimiz halde şiddet ortaya çıkarsa yeniden emniyet, jandarma, adliye, baro marifetiyle hem gereken türel takviyenin sağlanması hem de şiddet mağduru olmuş bireylere gerekli dayanak ve müdafaanın verilmesi üzere hizmetlerimiz devam etmekte. Yönetimci olarak benim, çalışma arkadaşlarım ile sorumluluğumuz, şiddetin ortaya çıkmadan engellenmesi. Tüm paydaşlarımızla yeni olayların ortaya çıkmaması için elimizden gelen tüm çabayı göstermeye devam edeceğiz.” dedi.

Konuşmanın akabinde Vali Ayaz ile beraberindeki Cumhuriyet Başsavcısı Oğuz Şükrü Ener, Baro Lideri Mustafa Deniz, Aile ve Toplumsal Hizmetler Vilayet Müdürü Hasan Tahsin Yıldırım ile kurum müdürleri ve vatandaşlar, alanda açılan farkındalık stantlarını gezerek yetkililerden bilgi aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiyenin En iyi Hizmeti Sunan Hizmet Ofisi Firmaları Bulmak ücretsiz ve kolaydır
Başa dön tuşu