Haber

Çin, 2023’te Kaliteli Ürün İthalatını Artıracak

PEKİN, 2 Şubat (Xinhua) — Çin Ticaret Bakanlığı yetkilisi Li Xingqian Perşembe günü yaptığı duyuruda, ticaret ortaklarıyla güçlendirilmiş işbirliği sayesinde Çin’in bu yıl ithalatı buna göre artıracağını söyledi.

Ticaret Bakanlığı yetkilisi Li, düzenlediği basın toplantısında, Çin’in olağanüstü geniş pazarından yararlanacağını ve küresel ticaret ve tedarik zincirlerini istikrara kavuşturmak için diğer ülkelerden kaliteli eser ithalatını artıracağını söyledi.

Li’ye göre Çin’in 2022’deki ithalatı 2,71 trilyon ABD doları oldu.

6,3 trilyon dolarlık rekor dış ticaret hacmiyle Çin, 2022’de altıncı kez üst üste en büyük mal ticareti olmaya devam etti. Net mal ve hizmet ihracatı, gayri safi yurtiçi hasıla büyümesine yüzde 17,1 katkı sağladı.

Li, küresel ekonomik durgunluğun artan riski ve yavaşlayan dış talep büyümesi göz önüne alındığında, ticaret yapısını ayarlamak ve ihracatın ekonomiyi desteklemede istikrarlı bir rol oynamasını sağlamak için bu yıl daha fazla çaba gösterileceğini söyledi.

Li, Çin’in yüz yüze ticaret fuarlarını tamamen yeniden başlatacağını, ithalatı uygun şekilde genişleteceğini, sınır ötesi e-ticaret gibi yeni ticaret modellerini teşvik edeceğini ve işlenecek formülle orta, batı ve kuzeydoğu bölgelerinde imalat ticaretini teşvik edeceğini söyledi. ithal hammaddeler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiyenin En iyi Hizmeti Sunan Hizmet Ofisi Firmaları Bulmak ücretsiz ve kolaydır
Başa dön tuşu