Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sıradaki adresi BAE! Masada imzalanmayı bekleyen önemli konular var.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Körfez tipinin üçüncü ve son durağı olan BAE’ye gitti. Burada resmi temaslarda bulunacak olan Erdoğan, Al Vatan Sarayı’nda BAE Devlet Başkanı Şeyh Muhammed bin Zayed Al Nahyan tarafından resmi törenle karşılandı. Heyetler arasında değerli anlaşmalara da imza atılacak.

HEYETİ ÇOK KALABALIK

Erdoğan’ı Abu Dabi Uluslararası Havalimanı’nda BAE Başkan Yardımcısı Şeyh Mansur Bin Zayed Al Nahyan ve Türkiye’nin Abu Dabi Büyükelçisi Tugay Tunçer karşıladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Dışişleri Bakanı Ticaret Ömer Bolat, AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Ömer Çelik, Zafer Sırakaya, AK Parti Milletvekilleri Hulusi Akar, Mustafa Varank, Nureddin Nebati, MHP Milletvekili İsmail Faruk Aksu, Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanı Metin Kıratlı, Cumhurbaşkanlığı Bağlantı Lideri Fahrettin Altun, MİT Başkanı İbrahim Kalın Savunma Sanayii Lideri Haluk Görgün, Devlet Arşivleri Başkanı Uğur Ünal, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Büyükelçi Akif Çağatay Kılıç ve Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan da BAE’ye geldi.

İMZA TÖRENİ OLACAK

Erdoğan, yarın Al Vatan Sarayı’nda BAE Devlet Başkanı Şeyh Muhammed bin Zayed Al Nahyan tarafından resmi törenle karşılanacak. Baş başa görüşme yapacak olan iki cumhurbaşkanı, anlaşmaların imza törenine katılacak. Erdoğan, Zayed’in onuruna verdiği resmi yemeğe katılacak.

goynucek-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiyenin En iyi Hizmeti Sunan Hizmet Ofisi Firmaları Bulmak ücretsiz ve kolaydır
Başa dön tuşu