Haber

Deprem bölgesine atanan bir ekip Yalova’ya döndü.

Kahramanmaraş’ta “yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen depremler sırasında arama kurtarma çalışmalarına katılmak üzere bölgeye giden bir grup, Yalova’ya döndü.

Altınova Belediyesi’nden yapılan açıklamada, Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerin ardından Yalova’nın Altınova ilçesinden Hatay’a gelen Altınova İtfaiyesi, Altınova Afet ve Güzel Yaşam Derneği gönüllülerinin de aralarında bulunduğu Altınova ekibi, Antakya’daki çalışmalarını tamamlayarak ilçeye döndü. iade.

Açıklamada ifadelerine yer verilen Altınova Afet Gönüllüleri ve Keyifli Yaşam Derneği lideri Turhan Palaşoğlu, Yalova’dan bölgeye ulaşan tüm birimlerle koordineli çalıştıklarını söyledi.

Palaşoğlu, “Ölüm, üzüntü, stres, acı gibi tüm olumsuzluklara rağmen iki şeye çok sevindik. Birincisi enkazdan sağ kurtulan insanlar, ikincisi ise çocuklara yaptığımız ikramlar. Mayıs gözlerindeki ışık hiç sönmedi. 40 kişilik Altınova ekibimiz ve iş makinalarımızla Hatay’daki enkazda çalışmaya az kaldı. Gıda dağıtımı, trafik ve cenaze defin işlerine de katılıyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Türkiyenin En iyi Hizmeti Sunan Hizmet Ofisi Firmaları Bulmak ücretsiz ve kolaydır Ankara nakliyat
Başa dön tuşu