Ekonomi

Deutsche Bank, Hisse Fiyatındaki Düşüşün Ardından Li Auto’nun Notunu Yükseltti

Deutsche Bank, Li Auto (NASDAQ: LI) yatırım notunu Satın Al (önceden Tut) olarak yükseltti ve hisse fiyatına ilişkin 12 aylık tahminini, şu anda hisse senedi çıkaran şirketin Kasım ayı sonunda hisse değerindeki %32’lik düşüşün ardından 41,00 $’a (45,00 $’dan) düşürdü. cazip bir yatırım fırsatı.

Deutsche Bank, Çin ADR’lerinin ve dünya çapındaki elektrikli araç pazarının yaşadığı genel zorluklara rağmen Li Auto’nun önümüzdeki dönemlerde büyüme için iyi bir konumda olduğuna inanıyor. Bu not artışı, şirketin gelecekteki güçlü portföyünden ve lider elektrikli araç üreticisi olarak cazip pazar değerlemesinden kaynaklanmaktadır.

Li Auto’nun liderliği, genişletilmiş menzilli elektrikli araç (EREV) teknolojisini benimseyen ilk otomobil üreticisi olarak her zaman optimum performansı göstermiştir. Şirket ayrıca, onu diğer yeni elektrikli araç üreticilerinden ayıran üretim sayıları ve maliyet yönetimi konusundaki iddialı hedeflerine de ulaştı veya bu hedefleri aştı. Deutsche Bank, ilk çeyrekte daha zayıf bir performans sergilediğini kabul ederken, yeni ve güncellenmiş araç modellerinin lansmanıyla ikinci çeyrekten itibaren üretimde ve kar marjlarında artış bekliyor.

Li Auto’nun yaklaşmakta olan ürün serisindeki önemli bir olay, uzun menzilli elektrikli araç özelliklerine sahip orta ve büyük boyutlu bir spor arazi aracı olan L6’nın Nisan ayında tanıtılmasıdır. Deutsche Bank, fiyatı yaklaşık 200.000 yuan olan L6’nın, özellikle Tier 3 ve Tier 5 olarak sınıflandırılan küçük şehirlerdeki çocuklu ailelere hitap edeceğini öngörüyor. Her ay 30.000 adet satmayı hedefleyen L6, popüler yeni ürünlerle rekabet edebilecek konumda. AITO M7 gibi enerjili araç modellerinin yanı sıra Audi Q5 ve BMW X3 gibi benzinli araçlar.

Li Auto’nun L7, L8 ve L9’dan oluşan mevcut L serisi, L6 piyasaya sürülmeden önce Mart ayında yeni tasarım özellikleriyle güncellenecek. Deutsche Bank, bu modellerin satışlarının 2024 yılında yaklaşık 400.000 adede ulaşacağını ve önceki yılki 376.000 adetlik satışları artıracağını öngörüyor.

Tamamen elektrikli araçlarla ilgili olarak Li Auto, MEGA çok amaçlı aracını Mart ayında teslim etmeye başlayacak ve 2024’ün ikinci yarısında üç modelin daha piyasaya sürülmesi planlanıyor. Lansman gecikmiş olsa da Deutsche Bank, 15.000 ila 15.000 ortası tahmin ediyor. MEGA için 20.000 sipariş birikimi. Analistler, ortalamanın üzerinde fiyatlar ve benzersiz tasarımlarla ayda yaklaşık 2.000 araçlık istikrarlı bir satış oranı öngörüyor. Üç tamamen elektrikli aracın daha Li Auto’nun yıllık satış rakamlarına yaklaşık 45.000 ila 50.000 adet eklemesi bekleniyor.

Genel olarak Deutsche Bank analistleri, Li Auto’nun 2024 yılında toplam 625.000 araç teslim edeceğini öngörüyor; bu da yıllık %66’lık önemli bir büyümeyi temsil ediyor.

Li Auto (LI) hisseleri Salı sabahı erken işlemlerde %8,64 arttı.

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla ayrıntı için lütfen Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiyenin En iyi Hizmeti Sunan Hizmet Ofisi Firmaları Bulmak ücretsiz ve kolaydır
Başa dön tuşu