Teknoloji

Dijital Xbox Series X Modeli planlandı

Görünüşe göre Microsoft, Sony şirketinin PlayStation 5 ile yaptığının bir benzerini yapmak için yola çıktı. Bir söylentiye göre dijital Xbox X Serisi modeli geliştirilmektedir. Ayrıca 2025 yılında konsoldan farklı yeni donanımlar görebiliriz.


İlginizi çekebilir: Game Pass Ağustos 2023 Oyunları Açıklandı


Xbox Serisi malumunuz S ve X olmak üzere iki model olarak satışa sunuluyordu. Microsoft tarafından tıpkı Sony gibi bir orta nesil konsol beklense de geçtiğimiz haftalarda yapılan bir açıklama ile Xbox Serisinin çıkacağı ortaya çıkmıştı. X modeli esasen bir orta nesil konsoldur.

Dijital Xbox Series X Geliyor mu?

Görünüşe göre Amerikalı şirket, gelişmiş model için farklı bir versiyon hazırlıyor. Xbox Era Podcast sırasında konuşan Shpeshal Nick, tıpkı Xbox Series S gibi bir Series X’i disk sürücüsü olmadan görebileceğimizi söyledi.

Microsoft konu hakkında şimdilik herhangi bir ipucu vermediği için bunu bir söylenti olarak bir kenara bırakmakta fayda var. Ancak daha ucuz fiyat etiketi ile kullanıcılar için daha çok tercih edilen bir konsol olabilir. Elbette ucuzluğunun yanı sıra daha hafif olması da bekleniyor.

Disk sürücüsü olmayan Xbox Series X modeli dışında Microsoft’un 2025 yılında başka donanımlarla karşımıza çıkması bekleniyor. Şimdilik bu donanımla ilgili herhangi bir şey söylenmedi. Ancak bundan daha güçlü bir Xbox modeli olmayacak gibi görünüyor. Zira AMD hakkında sızan bilgilerle prestij kazanan kullanıcılar, yeni bir APU modeli üzerinde çalışmıyor. Yani tamamen farklı bir ekipmanla rekabet etmemiz kuvvetle muhtemel. Gelişmeleri takip ediyor olacağız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiyenin En iyi Hizmeti Sunan Hizmet Ofisi Firmaları Bulmak ücretsiz ve kolaydır
Başa dön tuşu