Haber

Eski Mossad Şefi Cohen: Kara operasyonu için acele etmeye gerek yok

Eski Mossad Lideri Yossi CohenAçıklamada, Gazze’ye kara operasyonunun başlamasının geciktiğine değinerek, en iyi seçeneğin operasyonun eksiksiz ve en uygun şekilde yürütülmesi olduğunu söyledi.

CohenBir röportajında ​​yaptığı açıklamada şu cümlelere yer verdi:

Bir gecikme olduğu izlenimini edinmiyorum ve katıldığım her oturumda maksimum hazırlık sağlamak için kendimize zaman ayırmamız gerektiğini savunuyorum. Acele etmememiz gerekiyor ve bu nedenle gecikme de söz konusu değil. Gazze kuşatması kritik ve elzemdir. Potansiyel sürprizlerle dolu bir bölgeye girmeden önce istihbaratın da güncel olması gerekir. İsrail Savunma Kuvvetleri göreve çağrıldığında var gücüyle hazır olacaktır.

Siyasi yetkililer ile İsrail Savunma Kuvvetleri arasındaki güven eksikliğine ilişkin soruya yanıt vererek, Cohen, ” Bunun doğru olmadığını düşünüyorum ve farklı bir izlenim edindim. Ayrıca Gal Hirsch’in genel merkezi ve siyasi kademesiyle irtibat halinde olan kişilerle ve rehinelerin aileleriyle de görüştüm. A tarafının B tarafına güvenmediğini hiç duymadım.” söz konusu.

Açıklamada rehinelerle ilgili yorumlara da yer verdi. CohenHamas’ın çifte vatandaşlık sahibi 50 rehineyi serbest bırakmaya istekli olduğu yönündeki haberlerin doğru olmadığını tahmin ettiğini ifade eden Erdoğan, şöyle konuştu: İsrail Devleti’nin yabancı pasaport sahiplerinin serbest bırakılması konusunda böyle bir ayrımı tartıştığını bilmiyorum. İsrail Devleti şu anda herkesi evlerine döndürmek için büyük çaba gösteriyor” söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Türkiyenin En iyi Hizmeti Sunan Hizmet Ofisi Firmaları Bulmak ücretsiz ve kolaydır Ankara nakliyat
Başa dön tuşu