Haber

ETU kayakçılarının uluslararası büyük başarısı

Erzurum Teknik Üniversitesi (ETÜ) SporFen Fakültesi öğrencileri uluslararası başarılarına yeni zaferler eklemeye devam ediyor.

Uluslararası Kayak Federasyonu (FIS) tarafından 25-26 Mart 2023 tarihlerinde Sırbistan’ın Kopaonik Kayak Merkezi’nde düzenlenen FIS Uluslararası Alp Disiplini Slalom Yarışı’nda ETÜ’lü milli kayakçıların elde ettiği başarılar ülkemizi gururlandırdı.

Yarışmada ülkemizi temsil eden Erzurum Teknik Üniversitesi Antrenörlük Eğitimi Bölümü 1. sınıf öğrencisi ve kayak Alp Disiplini Olimpik Grup Sporcusu Bünyamin Çelik 3 altın madalya kazandı. Erzurum Teknik Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Bölümü Tezli Yüksek Lisans Programı öğrencisi ve aynı zamanda Kayak Alp Disiplini Olimpik Takım Sporcusu olan Sıla Kara, milli takımımızın gururuna 1 altın ve 3 gümüş madalya eklemeyi başardı. Sıla Kara, Sırbistan FIS yarışlarının ardından Yunanistan’da katıldığı bir diğer FIS yarışında da 1 altın ve 1 bronz madalya kazandı.

Sporcuların katıldıkları FIS yarışlarından elde ettikleri puanlar, FIS sıralama puanlarına değerli bir katkı olarak yansıdı ve uluslararası sıralamalarını yükseltti. 2026 Cortina-Milano Kış Olimpiyat Oyunları için çalışmalarını sürdüren öğrencilerimizin gösterdiği başarıdan çok memnun olduğunu ifade eden Rektör Prof. ülkemizin spor karnesine olumlu katkılar sağlamak.Üniversite olarak sporcu öğrencilerimize desteğimizi sürdüreceğiz.Olimpiyat Oyunları hedefiyle çalışan ve aynı zamanda eğitimlerine başarı ile devam eden öğrencilerimizi tebrik eder, başarılar dilerim. başarılarını sürdürdüler.” – ERZURUM

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiyenin En iyi Hizmeti Sunan Hizmet Ofisi Firmaları Bulmak ücretsiz ve kolaydır
Başa dön tuşu