Haber

Fransa’yı karıştıran tartışmalı emeklilik yasası onaylandı! Sokaklardan alevler yükselirken, protestocuların dilinden tek bir slogan yankılanıyor.

Fransa Anayasa Konseyi’nin emeklilik reformunu ana hatlarıyla onaylama kararına tepki olarak ülkenin çeşitli kentlerinde gösteriler düzenlendi.

“PARİS YÜKSELİŞİ”

Paris’in farklı noktalarında toplanan göstericiler Konsey’in kararını protesto etmeye devam ederken, polis göstericileri dağıtmaya çalışıyor. Otobüs duraklarının camlarını kıran ve yoldaki çöp bidonlarını yakan göstericiler, “Paris, ayağa kalk!” diye bağırdı. sloganı atıyor. İtfaiyeciler alevleri söndürdü.

112 KİŞİ TUTUKLANDI

Polis ve göstericiler arasında zaman zaman gerginlik yükselirken, polis cop ve biber gazıyla göstericilere müdahale ediyor. Fransız basını başkentte 112 kişinin gözaltına alındığını bildirdi.

VALİLİK BİNASI SALDIRILDI

Nantes kentindeki Valilik binasına öfkeli kalabalık cam şişeler fırlatırken, polis ve göstericiler arasında tansiyon yükseldi. Protestocular Nantes’te tramvay hattını ateşe verdi. Haftalardır polis ile göstericiler arasında şiddetin yaşandığı Rennes kentinde sokaklar karıştı. Protestocular bir polis karakolunu ateşe verirken, polis yangını toma ile söndürdü. Fransa İçişleri Bakanı Gerald Darmanin, Twitter’da Rennes’te bir polis karakolu ve kilisenin yıkıldığını belirterek, bunun kabul edilemez olduğunu vurguladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiyenin En iyi Hizmeti Sunan Hizmet Ofisi Firmaları Bulmak ücretsiz ve kolaydır
Başa dön tuşu