Haber

İpucu Artvin Milletvekili Adayı Acar: “Sosyal Sorunları Emekten Kaynaklı Çözmeye Çalışacağız”

UĞUR İSTANBULU

Türkiye Personel Partisi (TİP) Artvin Başkan Yardımcısı Aday Serkan Acar, “Kadınların, gençlerin, engellilerin, LGBT’lerin hepsinin sorunlarını biliyoruz ve emek odaklı bir bakış açısıyla tüm bunları çözmeye çalışacağız. Halkın kırmızı çizgisi olarak yayınladığımız 11 maddeden oluşan program burada da Cumhurbaşkanlığı seçiminde Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekliyoruz ve Kemal Kılıçdaroğlu’nu bizzat destekliyorum.”

TİP, Artvin’deki seçim çalışmalarına Ata Park’ta düzenlediği basın toplantısıyla başladı. Artvin Milletvekili Adayı Serkan Acar şunları söyledi:

“KILIÇDAROĞLU’YA BİR OY BU DOLANDIRICI SARAY REJİMİNDEN KURTULMAK İÇİN TİPE BİR OY”

“Türkiye İşçi Partisi’nin aslında ne söylediğine baktığımızda aslında yeni siyasette Türkiye için belirlediğimiz iki şey var. Bunlardan biri ülkeyi ucube sistem ve saray rejiminden kurtarmamız gerektiği. Bunun için var gücümüzle çalışıyoruz.İkincisi siyasi görevimiz aslında Meclis’teki dört milletvekilimizin muhalefet performansıdır.Türkiye İşçi Partisi’ni zaten bu noktaya getirdi.Biz bu muhalefet gücünü Türkiye’de artırmak için çalışıyoruz. Meclis biraz daha 4 milletvekili on kaplan diyorum, on milletvekilimiz olsa kırk kaplan olur.Artvin’de en az sayısal olarak daha fazlasını görmek isteriz.Aslında Artvin’deki hedeflerimizden biri de şu. Artvin merkez ve ilçelerinde Türkiye İşçi Partisi teşkilatlarını kurmak ve gönüllülerimiz, arkadaşlarımız ve partiye üye olmak isteyenlerle üye yapmak aslında bir nevi parti şemasıdır. Hedef yüzde 3, yani gerçekçiyiz. Che Guevara’nın dediği gibi; “gerçekçi ol, imkansızı iste”. Yani büyük hayallerimiz yok. Gideceğiz, şunu yapacağız ve bunu yapacağımız gibi değil, biz ne olduğumuzu biliyoruz, açıkçası gücümüzü biliyoruz.

“İŞ EKSENİYLE SORUNLARI ÇÖZMEYE ÇALIŞACAĞIZ”

Kadınların, gençlerin, engellilerin, LGBT’lerin ve hepsinin sorunlarını biliyoruz ve tüm bunları emek odaklı bir bakış açısıyla çözmeye çalışacağız. Halkın kırmızı çizgisi olarak yayınladığımız 11 unsurdan oluşan bir programımız var. Burada Cumhurbaşkanlığı seçiminde Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekliyoruz ve ben şahsen Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekliyorum. Bu rejim ortadan kalkmadan öncelikle demokratik sosyalist bir anayasa ortaya çıkaramayacağız ama bizim birincil hedefimiz bu. İkincisi, Türkiye Personel Partisi aslında seçmene hükümeti belirlerken, milletvekilliğine oy verirseniz muhalefeti de belirleyeceğinizi söylüyor. Demokratik ve sosyalist anayasanın da mecliste işlemesini bekliyoruz. Meclis’te dile getirdiğimiz bu anayasal süreçte işçinin, gencin, halkın kırmızı çizgisini oluşturan kadınların, marjinalize edilen her kesimin hakkını temsil edeceğiz ve dolayısıyla Türkiye İşçi Partisi olarak sahip çıkacağız. Mecliste en çok milletvekili ile daha iyi bir yere gelmek. Onun için ‘TİP’e bir oy, Kılıçdaroğlu’na bir oy’ diyoruz.

“KÖMÜR GERİDE MÜMKÜN BİR TOPRAK BIRAKIR”

Artvin’deki çevre sorunlarına da değinen Acar, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Afrika’nın bazı şehirleri 100 yılda çöle döndü, çünkü bugün maden devralıp girdiği noktada onu açıyor, geride sadece etli toprak ve insan gücü bırakıyor. Şimdilik önüne koyalım.İkincisi de seyrek nüfusu hatırlayalım, biliyorsunuz şehirlerde yaşam giderek zorlaşıyor, büyük şehirlerde yaşamanın pahalılığından tutun da daha birçok şeye ve doğanın talanına kadar. Kalkınma modelleri geliştirmek için.Bu modellerin sadece merkezi değil yerel olarak da belirlenmesi gerekiyor.Artvin’in doğal coğrafyasında,ekolojik kalkınma için çok uygun bir coğrafyada.Raporu Artvin halkına sunacağız.Duyurulayım. burada muhtemelen o zaman açıklanır, orada buluşup Artvin’i daha detaylı konuşuruz.”

“FARKLI BİR SİYASİ TARZ İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

Artvin Milletvekili Adayı Timur Şimşek, “Artvinliyim, ilkokulu Hopa’da, üniversiteyi Rize Üniversitesi’nde bitirdikten sonra eğitimimi Baş Oba köyünde tamamladım. 2018 yılında arkadaşlarımla birlikte siyasetin önünü açmak için TİP’e katıldık. Hopa’da Türk Personel Partisi Artvin merkez Hopa ve Kemalpaşa’da teşkilatlarımızı kurduk ama burada yerel büromuzu açamadık.Serkan Bey ile bu konuda çalışma yapmaya çalışıyoruz.Dediğim gibi Türk siyasetinde şu an içindeyiz. TİP bu sınırlı seçeneklerle farklı bir politika geliştirecek” dedi.

Kaynak: ANKA / Yerel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiyenin En iyi Hizmeti Sunan Hizmet Ofisi Firmaları Bulmak ücretsiz ve kolaydır
Başa dön tuşu