Yaşam

‘Kertenkele Surat’ Lakaplı, Tuhaf Görünüşü Nedeniyle Lanetli Olduğuna İnanılan Aile: Teşhis İçin Doktora Bile Gitmediler!

40 yıl köylerinde çağdaş dünyayla doğru dürüst temas kurmadan yaşayan aile, kendi dillerinde; belli nadir bir bozuklukmal sahibi.

‘Kertenkele suratlı’ lakaplı 6 kişilik aile kendi hikayelerineOnları daha iyi tanıyalım.

İddiaya göre yüzlerinin şeklinin değişmesine neden olan birkaç koşulla yaşıyorlar.

Manurung ailesinin altı çocuğundan dördü, Teşhis edilmemiş ve inanılmaz derecede nadir görülen bir yüz rahatsızlığıyla yaşadıklarına inanılıyor. Tiur isimli kardeşinde rastgele bir rahatsızlık belirtisi yok.

Aileden biri olduğu düşünülen Parry-Romberg Sendromu adı verilen durum da yüzün bir tarafındaki dokudan muzdarip. yavaş yavaş tükeniyor Durum. Zamanla yumuşak doku (kas ve yağ) küçüldükçe yüz kemikleri değişebilir ve cilt incelebilir. Saç, cilt, göz kapakları ve ağızda aşırı büyüme meydana gelebilir.

Ailenin babası: “Aslında yüzümüz şekil değiştirdi ama biz kabul et ve onunla yaşıyoruz. Bu durumla büyümek beni aşağılık hissettirdi. Ama artık öyle hissetmiyorum.”diyor.

Manurung ailesi bunu ilahi bir hediye olarak görüyor.

Endonezya’nın Kuzey Samatra bölgesindeki bir köyde yaşayan aile, burada tesadüfen karşılaştı. zorbalığa veya kötü sözlereAncak şehir merkezine indiklerinde ve onları ilk kez gören insanlarla karşılaştıklarında şok içinde baktıklarını fark ederler.

Ancak bu fiziksel koşullar çünkü hayatlarını etkilemez. Bu şekilde yaşamakta pek bir sakınca görmüyorlar. Hatta bunun Allah’ın bir lütfu olduğunu kabul ederek yaşamaya devam ederler.

Bazı insanlar ailenin lanetli olduğunu öne sürüyor.

Babalarında olan bu fiziksel rahatsızlık kızlarda da mevcut. genetiğe rağmen bazı insanlar ailenin lanetli olduğuna inanmak istiyor. Aile artık rastgele bir teşhis için doktora gitmedi ve görünüşlerinin olağandışı doğası nedeniyle insanların tepkilerine alıştı.

Fiziksel bir sorunu olmayan Tiur abi şimdi neden doktora başvurmadıkları üzerine; kardeşlerinin sağlıkları üzerinde şimdilik bir etkisi yok,Bu yüzden doktora gitmelerine gerek olmadığını söylüyorlar.

Manurung’lar, bu durumda olan başka insanlar olması durumunda şu sözleri ekler:

“Bizim durumumuzda olan başkaları varsa üzülmesin. Bir şeyden vazgeçme. Kaderi veya tanrıyı suçlama. Çünkü o bir günahkar Öyle olduğunu düşünme. Dünyaya açılıp pozitif düşünsün.”

Tiktok’ta aktif form paylaşan ailenin görüntülerine göz atmak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Kaynaklar: Gerçekten, Nijerya’yı Değiştir 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiyenin En iyi Hizmeti Sunan Hizmet Ofisi Firmaları Bulmak ücretsiz ve kolaydır
Başa dön tuşu