Ekonomi

Kripto analiz firmasına göre ETH, BTC’den daha iyi performans gösterecek

Ether (ETH), Eylül ve Ekim aylarında Bitcoin’den (BTC) daha iyi performans gösterecek gibi görünüyor. Kripto piyasası analitiği şirketi K33 Research, Salı günkü raporunda Ether’in olası bir borsa yatırım fonu (ETF) listelenmesiyle yükseleceğini belirtti.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komitesi’nin (SEC) ilk Ether ETF’sine karar vermesi için son tarih Ekim ayıdır. Komitenin çalışmayı onaylaması oldukça muhtemel.

Bu gelişme potansiyel olarak Ether’in fiyatını artırabilir. K33’ün kıdemli analisti Vetle Lunde, Bitcoin’in ilk vadeli işlem ETF’sinin lansmanından önceki üç hafta içinde yüzde 60’ın üzerinde arttığını söylüyor.

“Olanaklar ETH lehine görünüyor.”Lunde bunu Bitcoin’e karşı “güçlü bir göreceli satın alma” olarak tanımlıyor.

Leke BitcoinETF’sinin fiyatı düşük değerde

Bitcoin, varlık yönetimi devi BlackRock’un haziran ayındaki ETF başvurusunun ardından büyük bir ilgi gördü ve kısa sürede Fidelity’nin de aralarında bulunduğu bir dizi varlık yöneticisi başvuruda bulundu.

Grayscale’in geçen hafta SEC’e karşı kazandığı spot Bitcoin ETF zaferi, çalışmanın onaylanacağı inancını artırdı.

Ancak mahkeme kararıyla ilgili heyecan kısa sürede söndü. Daha sonra SEC, BlackRock ve diğerleri tarafından yapılan başvurulara ilişkin karar tarihlerini erteledi. Mahkeme kararı sonucunda 28 bin doların üzerine çıkan Bitcoin, tekrar 25 bin dolar civarına geriledi. Kripto para birimi, yazının yazıldığı sırada 25.745 dolardan işlem görüyor.

Lunde bu konuda şunları söyledi:

Bu yazı ilk olarak CoinDesk Türkiye’de yayınlanmıştır.

haberguclukonak.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiyenin En iyi Hizmeti Sunan Hizmet Ofisi Firmaları Bulmak ücretsiz ve kolaydır
Başa dön tuşu