Ekonomi

Kripto savunuculuk grubu Stand with Crypto 1 milyon üyeyi aştı

ABD merkezli kripto para savunuculuğu grubu Stand with Crypto, 1 milyon üyeyi aşarak bir dönüm noktasına ulaştı. Coinbase (NASDAQ:COIN) CEO’su Brian Armstrong tarafından desteklenen grup, dijital varlıklar için yeni bir düzenleyici çerçeveyi savunurken ve kripto dostu politikalar lehine siyasi sonuçları etkilemeyi amaçlarken üyelikte artış meydana geldi.

Büyük bir kripto para birimi değişim platformu olan Coinbase, kripto yanlısı siyasi eylem komitesi Fairshake’e 25 milyon dolar katkıda bulunarak siyasi arenada aktif olarak yer aldı. Bu hamle, Ripple ve Andreessen Horowitz de dahil olmak üzere sektördeki diğer önemli oyuncuların katkılarıyla eşleşiyor.

Grubun üye sayısındaki artış, topluluğun Başkan Joe Biden’ın SEC’in kripto varlıklarına ilişkin muhasebe bültenini tersine çevirmeyi amaçlayan mevzuatı veto etmesine verdiği tepkiye bağlanıyor. Ayrıca, Beyaz Saray’ın muhalefetine ve SEC Başkanı Gary Gensler’in ihtiyatına rağmen, iki partinin desteğiyle Temsilciler Meclisi’nden geçen dijital para birimleri için yeni bir yasal çerçeve öneren Cumhuriyetçi destekli bir tasarıya destek var.

Stand with Crypto, Georgia’da yaklaşık 24.000 ve Arizona’da 16.000’den fazla üyeye sahip olarak çabalarını 2020 başkanlık seçim marjlarının oldukça zayıf olduğu salıncak eyaletlere odakladı.

Armstrong, kripto para konularında iki partili desteğin önemini vurgulayarak grubun bir başkan adayını desteklemediğini belirtti. Ayrıca Biden’ın vetosunu, tedbir için iki partili destek göz önüne alındığında “kötü bir siyasi hareket” olarak eleştirdi. Armstrong, kripto para birimi kullanıcılarının potansiyel oy gücünün önemli olduğuna ve tahmini 52 milyon Amerikalının kripto para birimleriyle etkileşime girdiğine dikkat çekti.

Beyaz Saray ve Biden kampanyası bu gelişmeler hakkında yorum yapmadı. Bununla birlikte, Biden kampanyasının kripto para sektörüne erişimini artırdığı bildirilirken, eski Başkan Donald Trump’ın kampanyası geçen ay kripto bağışlarını kabul edeceğini duyurdu. Biden’ın kampanyası ise şu anda bu tür bağışları kabul edip etmediğini açıklamadı.

Reuters bu makaleye katkıda bulunmuştur.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiyenin En iyi Hizmeti Sunan Hizmet Ofisi Firmaları Bulmak ücretsiz ve kolaydır
Başa dön tuşu