Haber

Malatya’da toplu pazarlık sevinci

MALATYA (İGFA) –Toplu iş sözleşmesinin imzalanmasının ardından Hizmet İş Sendikası Malatya Şube Başkanı Bünyamin Geleri, yönetim kurulu ve temsilcileri Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ı makamında ziyaret etti.

Önder Geleri, şok nedeniyle toplu iş sözleşmelerinin 3 ay ertelenmesine rağmen Lider Gürkan’ın toplu iş sözleşmesinin bir an önce sonuçlanmasını istediğini ve sosyal haklarıyla birlikte yüzde 80’in üzerinde zam yapıldığını söyledi. Yılda bir çalışan arkadaşlarımızın sözleşmeleri ile ilgili yeni bir dönem başlamıştı. Sıradan Kahramanmaraş merkezli depremler Malatya’yı önemli ölçüde etkileyince bu sözleşmeler yasa gereği 3 ay ertelendi. Sayın Önderimiz ‘arkadaşların toplu sözleşmelerini bir an önce bitirin’ talimatı verince MOTAŞ Genel Müdürlüğümüz Ulaştırma Daire Başkanlığı Maliye Koordinatörlüğümüzün koordinasyonunda yönetim kurulumuzla birlikte arkadaşlarımızın toplu sözleşmelerini keyifli bir şekilde yaptık. İşler Departmanı. Diğer birimlerimizden ayırmadan sosyal hakları ile birlikte 500 arkadaşımızı çoğalttı. Allah değerli liderimizden ve emeği geçen tüm dostlarımızdan razı olsun. Malatya’mız sarsıntılardan ağır yara aldı ama biz hep birlikte güçlüyüz ve Sayın Liderimiz bunu bize bir kez daha gösterdi” dedi.

“MALATYA KÜLLERİNDEN YENİDEN DOĞACAK”

MOTAŞ’ta çalışan işçiye toplu iş sözleşmesinin hayırlı olmasını dileyen Önder Gürkan, güçlü bir belediye olduklarını vurgulayarak, “Depremde var gücüyle çalışan işçime şükranlarımı sunuyorum. MOTAŞ’ımız ücretsiz yolcu taşımaya devam ediyor.MEGSAŞ’ Belediyemiz bedava ekmek dağıtmaya devam ediyor.Yine MASKİ bedava su dağıtıyor.Bütün bu sıkıntılı sürece rağmen belediyemiz Türkiye’nin en güçlü belediyesi. Türkiye’de şu anda bir geliri olmamasına rağmen işçi ve memurlarımıza da AFAD yardımı yapıyoruz, çalışma barışı, eşit ücret.” Toplu sözleşmemizde MOTAŞ’ta çalışan işçimize hayırlı olmasını diliyorum. Malatya bizim Malatya’mızdır. Malatya küllerinden yeniden doğacaktır ve yükselecektir” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiyenin En iyi Hizmeti Sunan Hizmet Ofisi Firmaları Bulmak ücretsiz ve kolaydır
Başa dön tuşu