Haber

Manisa’da Filistin’e Destek Yürüyüşü Düzenlendi

MANİSA’da, Milli İrade Platformu öncülüğünde binlerce kişi, İsrail’in Gazze’deki saldırılarında hayatını kaybeden Filistinliler için gıyabi cenaze namazı kıldı ve Manisa Valiliği önünden 15 Demokrasi Meydanı’na destek yürüyüşü düzenledi.

Milli İrade Platformu öncülüğünde Manisa’da Filistin’e destek yürüyüşü düzenlendi. Cuma namazının ardından Şehzadeler semtindeki tarihi Hatuniye Camii’nde toplanan grup, hayatını kaybeden Filistinliler için ilk olarak gıyabi cenaze namazı kıldırdı. Yunusemre İlçe Müftüsü Ali Efe namazı kıldırırken, İl Müftü Yardımcısı Mehmet Ceyhan’ın okuduğu dualara hep birlikte ‘Amin’ diyerek karşılık verdi.

Namazın ardından Manisa Valiliği önünde toplanan kalabalık, Türk ve Filistin bayrakları ve sloganlar eşliğinde 15 Demokrasi Meydanı’na destek yürüyüşü düzenledi. Yürüyüşe AK Parti Manisa Milletvekilleri Murat Baybatur ve Tamer Akkal, Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi, Şehzadeler Belediye Başkan Yardımcısı Bilal Demir de katıldı. 15 Demokrasi Meydanı’nda yapılan konuşmaların ardından kalabalık olaysız bir şekilde dağıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiyenin En iyi Hizmeti Sunan Hizmet Ofisi Firmaları Bulmak ücretsiz ve kolaydır
Başa dön tuşu