Haber

Metin Milli öldü mü? Metin Milli’nin ölüm sebebi nedir, neden öldü?

Adını Türk sanat müziği tarihine altın harflerle yazdıran Metin National, 80 yaşında Ankara’da vefat etti. 23 yıl önce müzik dünyasına veda eden sanatçı, “Bu sektöre malzeme olmamak için ekrandan uzak duruyorum” dedi. Adını Türk sanat müziği tarihine altın harflerle yazdıran Metin Milli, 80 yaşında Ankara’da vefat etti. 23 yıl önce müzik dünyasına veda eden sanatçı, “Bu sektöre malzeme olmamak için ekrandan uzak duruyorum” dedi.

METİN ULUSAL ÖLÜR MÜ?

Tedavi gördüğü Ankara Hacettepe Üniversitesi Hastanesi’nde çoklu organ yetmezliği nedeniyle 80 yaşında hayatını kaybeden Metin Milli, Cebeci Asri Mezarlığı’ndaki İsmet Oğultürk Camii’nde öğle namazının ardından kılınan cenaze namazı ile son yolculuğuna uğurlandı. .

Cenazeye katılan Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Doğan Bekin, büyük bir değeri kaybetmenin üzüntüsünü yaşadığını belirterek, “Birçok konuda da fikir alışverişinde bulunuyorduk. Bir ara kitap çıkarmaya hazırlanıyordu. Uzun yıllar sürekli telefonla görüşürdük.Mardinli olarak Mardin sevdalısıydı.Mardin’in mimarı,topoğrafik yapısı ve şehrin gelişimi konusunda büyük emekler vermiş,fikir üreten bir insandı. şehir. Mardin ile ilgili hazırladığım kapsamlı bir kitapta kendisine yer verdim. Böyle bir maliyeti kaybetmenin ızdırabı içindeyiz. Mekanı cennet olsun inşallah” dedi.

Metin Milli ile 50 yılı aşkın süredir dost olduklarını belirten Ankara Radyosu hukukçu Ahmet Melik, “Metin Milli çok yakın arkadaşımdı. Onun ilk programını ben çektim. Allah rahmet eylesin. O. Mekanı cennet olsun”.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiyenin En iyi Hizmeti Sunan Hizmet Ofisi Firmaları Bulmak ücretsiz ve kolaydır
Başa dön tuşu