Ekonomi

Nepal’de 5,6 büyüklüğünde deprem: 69 kişi öldü

Yetkililer, merkez üssü Nepal’in Jumla bölgesinin 42 kilometre güneyinde olan 5,6 büyüklüğündeki depremde Rukum bölgesinde 35 kişinin öldüğünü ve çok sayıda evin yıkıldığını bildirdi.

Yetkililer, Rukum’da 30 kişinin yaralandığını ve bu kişilerin bölgedeki hastanelere kaldırıldığını belirtti.

Yetkililer, Jajarkot bölgesinde 34 kişinin hayatını kaybettiğini, dağlık bölgelerde arama kurtarma çalışmalarının devam ettiğini belirtti.

Yollar kapalı

Dağlık bölgelerdeki arama kurtarma ekiplerinin köylülerle birlikte çöken evlerden ceset ve yaralıları çıkardığını belirten yetkililer, heyelan nedeniyle yolların kapandığını ve bazı köylere ulaşılamadığını vurguladı.

Yetkililer, sabah saatlerinde ölü sayısının artmasının beklendiğine dikkat çekerek, birçok köyle iletişimin kesildiğini kaydetti.

Nepal Ulusal Deprem İzleme ve Araştırma Merkezi depremin büyüklüğünü 6,4 olarak ölçtü.

Deprem daha mı büyüktü?

ABD Jeolojik Araştırma Kurumu (USGS), depremin büyüklüğünü 5,6 olarak ölçtü. Hindistan Ulusal Sismoloji Merkezi (NCS), Facebook’ta yaptığı paylaşımda depremin 6,4 büyüklüğünde ve 10 kilometre derinliğinde olduğunu bildirdi.

Hint haber ajansı ANI News, sarsıntıların Hindistan’ın Ulusal Başkenti Delhi Bölgesi ile ülkenin kuzeyindeki bazı bölgelerde de hissedildiğini bildirdi.

seydilerajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiyenin En iyi Hizmeti Sunan Hizmet Ofisi Firmaları Bulmak ücretsiz ve kolaydır
Başa dön tuşu