Teknoloji

Netflix’ten AAA Oyun Projesi İçin Önemli Hamle! – Webtekno

Dünyanın en bilinen çevrimiçi dizi ve sinema platformu Netflix, birkaç yıl önce. video oyunu işine girdi . Şirketin şu ana kadar rastgele bir AAA oyunu çıkmamış olsa da orijinal yapımlarla ilgili küçük oyunların sayısı yüze yaklaşmış durumda. En son haberler, yakın gelecekte Netflix’in ilk AAA oyunukarşılaşacağımızın açık bir göstergesidir.

Netflix’te God of War’ın eski Sanat Yönetmeni Raf Grassetti Anlaşmanın ortasında açıklandı. Bu duyuru, Netflix’in artık AAA oyun oynamaya neredeyse hazır olduğunun açık bir göstergesi. Şu anda oldukça sağlam bir kadroSahibi olan şirket, hayalini kurduğu üçüncü şahıs aksiyon rol yapma oyunu üzerinde çalışmaya başlayacak gibi görünüyor.

Netflix geçmişte çok sağlam transferler yaptı!

Raf Grassetti, Netflix’in en büyük transferlerinden biri olsa da geçmişte değerli alımlar yapıldı. Bu içerikte; Halo serisinin Bir numaralı isim olan Joe Staten, geçen ay Netflix’e katıldı. Ayrıca Gears 4 ve Dişliler 5Ekibinden Joseph Staten ve Jerry Edsall, yine sektörde 30 yıllık deneyime sahip, God of War, Heavy Gear ve aşırı gözlemNetflix gibi oyunlar için çalışan Chacko Sonny, şimdi de Netflix için çalışmaya devam ediyor.

Bu ortada; Netflix’in video oyun dünyasındaki çalışmaları sadece tekli oyunlardan ibaret değil. Netflix’in oyun biriminde üst düzey yönetici olan Mike Verdu, bulut oyun platformu yapmak istediklerini söyledi. Bu projenin gerçekleşip gerçekleşmeyeceği bilinmiyor. Sonuçta büyük umutlarla hizmete açılan oyun platformu Google Stadiatutmuyor ve kapatıyorsununutmamak lazım…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiyenin En iyi Hizmeti Sunan Hizmet Ofisi Firmaları Bulmak ücretsiz ve kolaydır
Başa dön tuşu