Haber

Oynayan kedi 1,5 metrelik kurdeleyi yuttu

– Oynayan kedi 1,5 metrelik kurdeleyi yuttu

ZONGULDAK – Zonguldak’ta oynarken 1.5 metrelik kurdeleyi yutan İngiliz cinsi Mırmır kedisi, başarılı bir operasyonla midesinden başarıyla çıkarıldı.

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi’nde Haza Kaya’nın sahibi olduğu 10 aylık İngiliz cinsi Mırmır, oyun oynarken evdeki 1.5 metrelik kurdeleyi yuttu. Hayvanın ağzındaki kurdeleyi gören Kaya, hemen Ereğli İlçesindeki veteriner kliniğine getirdi. Ancak gerekli ekipman bulunmaması nedeniyle Mırmır isimli kedi Zonguldak’a gönderildi. Zonguldak’ta il merkezinde bulunan veteriner kliniğinde veteriner hekim Başkan Alkan tarafından röntgeni çekilen kedinin midesinde kurdele bulundu. Kısa sürede ameliyata alınan Mırmır isimli kedi, yapılan başarılı operasyon sonucunda karnındaki 1,5 metrelik kurdeleden çıkarıldı. Kurdelesi çıkarıldıktan sonra Mırmır isimli kedi iyileşerek taburcu edildi.

Veteriner Hekim Başkanı Alkan, “Bazı kedilerin garip yeme alışkanlıkları var. Genelde vitamin eksikliğinden olabilir. Sahibi dün gece kurdela yediğini gördü. Hatta ağzında bir kesik gördü. Endoskopi ile aldık. açmadan giriyor. Hayvan çok sağlıklı. Normal bir şekilde hayatına devam ediyor. 1.5 metrelik bir kurdele yuttu. Alınsa ne olacak? İyileşti. Ağrısı ve yükü olmadan sağlığına kavuştu” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiyenin En iyi Hizmeti Sunan Hizmet Ofisi Firmaları Bulmak ücretsiz ve kolaydır
Başa dön tuşu