Haber

Palabıyık: Akşener HDP endişeleri nedeniyle ziyaret edemedi

Sosyolog Prof. Dr. Adem Palabıyık gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

HDP’nin özellikle seçimler için diğer partilere kapıyı açtığını, bu nedenle istedikleri bakanlıklarda ısrar edeceklerini ancak Kemal Kılıçdaroğlu’nun aday olması durumunda istediklerini alabileceklerini belirten Palabıyık, “HDP bağladıktan sonra. Bölgedeki DEVA ve Gelecek partileri kendine artık adaylık sürecinde Kılıçdaroğlu’na oynamaya başladı.PKK’nın da onayladığı tek isim Kılıçdaroğlu.Onlara dokunmayacağından çok eminler.HDP’ye göre Kılıçdaroğlu’na göre PKK sözde terör örgütü sayılıyor.Birçok HDP seçmeninden duyduğum bu maalesef hiçbiri Kılıçdaroğlu’nun PKK’ya zarar vereceğini düşünmüyor.Üstelik Kılıçdaroğlu ile HDP istediğini alabildi. CHP’de bazı isimlerin HDP sempatizanı olduğu bilinen bir gerçektir ve bu durum Kılıçdaroğlu’nu PKK için geçerli bir aday yapmaktadır.HDP hem bu nedenle hem de onay almadığı için adayını açıklamıyor. PKK’dan. Muhtemelen 6 kişilik adayın açıklanacağı tarihten önce HDP hepsini açıklamayacak ve bazı isimlerle oynayacak. Kılıçdaroğlu’nun adaylığının Altı Masa değil PKK tarafından onaylanmasının ardından HDP Kılıçdaroğlu’na desteğini açıklayacak.”

“PKK ve FETÖ Kılıçdaroğlu’nu destekliyor”

PKK’nın da sıcak baktığını öne süren Prof. Dr. ilginç.Ayrıca FETÖ Kılıçdaroğlu’ndan da umutlu çünkü KHK açıklaması FETÖ’yü çok heyecanlandırdı.Kılıçdaroğlu bunun farkında ve hiçbir şey olmamış gibi bir tavır sergiliyor.Hele derin HDP Türkiye’deki HDP’yi boş bırakmıyor ve istiyor. Kılıçdaroğlu destek olmak için.Ahmet Türk, Veli Ağababa veya Sezgin Tanrıkulu gibi isimler hep benzer içerikler paylaşıyorlar ve birbirlerinden haberdarlar.Bu haber zincirinde bence FETÖ var.Milletimizin bunları bilmesi gerekiyor. Terör adına bölgede farklı hesaplar yapılıyor.Diyarbakır Anneleri hakkında olumsuz planlar duyulmaya başlandı.Bizi birlikte taçlandırmak istiyor.Görünüşe göre Kılıçdaroğlu w tüm talepleri kabul etmem.” ifadeleri kullandı.

“Akşener güç odaklı ve güce meyillidir”

Akşener, HDP endişesiyle anneleri ziyaret edemedi mi? Palabıyık dedi ki:

İçişleri Bakanlığı da yapan siyasetçi Akşener, terör mağduru Diyarbakırlı anneleri ziyarete gitmedi, gidemedi ya da HDP’den korktu. Tüm Türkiye bilsin ki, terör örgütünün siyasi hesaplarının istasyonu olan HDP kaygıyla hareket ediyor. Akşener güç odaklı ve güce meyillidir. PKK’nın hala gücünü kaybettiğini düşünmediği için anneleri ziyaret edemedi. Bu bir siyasetçi için inanılmaz bir fiyasko. Nasıl Kılıçdaroğlu cumhurbaşkanı adayı olmak için elinden geleni yapıyorsa, Akşener de ana muhalefet olmak için elinden geleni yapacaktır. Ancak Akşener’in gözden kaçırdığı bir konu var çünkü HDP’ye yaklaştıkça taraftar kaybediyor. HDP de Akşener’i parmağına oynatıyor. Milliyetçi olduğunu iddia eden bir parti liderinin HDP’nin gemisine binmesi de bir başka garip. Milletimiz bunu mutlaka görecektir.

karaburun-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiyenin En iyi Hizmeti Sunan Hizmet Ofisi Firmaları Bulmak ücretsiz ve kolaydır
Başa dön tuşu