Haber

Putin’den o ülkeye uyarı: Size Stalin’in ikramını hatırlatacağız

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Ukrayna’da devam eden savaşa ilişkin Rusya Güvenlik Konseyi ile online görüşme gerçekleştirdi.

Polonya’nın Ukrayna’ya asker göndermeyi planladığına dair haberler gördüğünü aktaran Putin, “Polonyalı liderler ise muhtemelen NATO çatısı altında bir koalisyon kurmayı ve ardından kendilerine büyük bir parça koparmayı planlıyorlar. İnançlarına göre, tarihi topraklarını, yani bugünkü Batı Ukrayna’yı geri almak için Ukrayna’daki çatışmaya doğrudan müdahale etmeyi bekliyorlar. Belarus topraklarını da hayal ettikleri biliniyor.” değerlendirmesini yaptı.

“Günümüz Polonya’sının batı toprakları, Stalin’in Polonyalılara armağanıdır”

Polonya’nın batıdaki topraklarının Sovyetler Birliği lideri Josef Stalin’in bir hediyesi olduğunu ifade eden Putin, “Polonya Batı’da önemli toprakları, toprakları Sovyetler Birliği ve Stalin’in yaklaşımı sayesinde Almanya’dan aldı. Günümüz Polonya’sının batı toprakları, Stalin’in Polonyalılara armağanıdır. Varşova’daki dostlarımız bunu unuttu mu? Onlara hatırlatacağız.” terimleri kullandı.

Ukrayna’ya silah sevkiyatının devam edebileceğini ancak bunun çatışmaları uzatmaktan başka bir işe yaramadığını belirten Putin, “Bazı NATO ülkelerindeki eski Sovyet mühimmat ve silah stokları büyük ölçüde tükendi. Batı’daki mevcut üretim kapasiteleri de ekipman ve cephane rezervlerini hızla yenilemek için yeterli değil.” terimini kullandı.

“Batı, Ukrayna karşı saldırısının sonuçlarından hayal kırıklığına uğradı”

Batılı ülkelerin Ukrayna’nın karşı saldırısından memnun olmadığına dikkat çeken Putin, “Ukrayna makamlarının yüksek sesle duyurduğu sözde karşı saldırının sonuçlarından Kiev rejiminin Batılı küratörlerinin hayal kırıklığına uğradığı açıktır. Ne Kiev’e pompalanan devasa kaynaklar ne de Batı silahları yardımcı oluyor.” dedi.

Ukrayna’nın gerçekleştirdiği “intihar saldırıları” nedeniyle çok değerli kayıplar verdiğini kaydeden Putin, “Ukrayna ordu oluşumları intihar saldırıları sonucunda çok büyük kayıplar verdi. Bu kayıplar onbinleri, tamı tamına onbinleri buldu.” söz konusu.

“Belarus’a saldırı Rusya’ya saldırıdır”

Beyaz Rusya’nın Rusya’nın müttefiki olduğunun altını çizen Putin, “Beyaz Rusya’ya yönelik saldırı, Rusya’ya yönelik saldırganlık demektir” dedi. Elimizdeki tüm imkanlarla cevap vereceğiz. Tek bir şey söyleyeceğim, bu çok tehlikeli bir oyun ve böyle planlar yapanlar sonuçlarını düşünmeli.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Türkiyenin En iyi Hizmeti Sunan Hizmet Ofisi Firmaları Bulmak ücretsiz ve kolaydır Ankara nakliyat
Başa dön tuşu