Ekonomi

Ripple’ın yeni raporu ödemelerin geleceğine ışık tutuyor

Ripple’ın “2023 Yeni Değer Raporu”, kripto para birimlerinin ve dijital varlıkların geleceğine dair iyimser bir tablo çiziyor. Yeni trendler hakkında değerli iddiaların yer aldığı rapor, şubenin güçlü bir yıla rağmen süregelen güvenini ortaya koymaktadır.

Küresel finans liderlerinin yıllık anketleri ve analizlerinin bir derlemesi olan rapor, kripto dünyasından gerçek dünyadaki bir sürücü olarak bahsediyor. Ek olarak, dalgalanmaRaporda, Merkez Bankası dijital para birimleri (CBDC’ler), merkezi olmayan finans (DeFi) ödemeleri gibi alanlarda faydalar ve işletme maliyetleri vurgulanarak iyimser bir tablo çiziliyor.

Küresel finans liderlerinin yüzde 90’ından fazlası önümüzdeki üç yıl içinde iş, finans ve toplum üzerinde önemli bir etkiye sahip olacak ve katılımcıların yüzde 79’u kripto analitiğini operasyonlarına entegre etmekten emin.

Katılımcıların yüzde 72’si tarafından potansiyel olarak faydalı bir yol olarak görülen varlıkların tokenleştirilmesi, inovasyonu teşvik etme ve yeni iş fırsatlarının kilidini açma potansiyeli göz önüne alındığında, finans, üretim ve medya gibi departmanlarda kümeleniyor.

Ripple raporunda hız ve maliyet öne çıkıyor

Ripple anketi, küresel finans liderlerinin yüzde 44’ünün değerli bir kullanım durumu olarak gördüğü ödemelerin kripto kullanımına giden en değerli kapı olduğunu ortaya koyuyor. ortaklar tarafından; Küresel ödeme yöneticilerinin yarısından fazlası daha hızlı ödeme yaptığından, hız, maliyet ve uluslararası ödeme avantajları, kriptoyu operasyonlarına entegre etmenin en değerli faydası olarak görülüyor.

DeFi şu anda emekleme aşamasında olmasına rağmen, çoğu halihazırda DeFi çözümlerini araştıran veya işletmelerine entegre eden finans liderleri tarafından yakından izleniyor. Ankete katılanların yaklaşık yüzde 76’sı risk, likidite ve kimlik yönetiminde yeniliği yönlendirmenin bir yolu olarak kurumsal DeFi’ye ilgi duyduğunu ifade etti.

Yüksek ilgi ve olumlu benimseme eğilimlerine rağmen rapor; aynı zamanda zımnilik, düzenleyici netlik, risk yönetimi ve fiyat oynaklığı gibi ele alınması gereken zorlukları da ortaya çıkardı.

Bu makale ilk olarak Kripto Para Haberlerinde yayınlanmıştır.

ortaca-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiyenin En iyi Hizmeti Sunan Hizmet Ofisi Firmaları Bulmak ücretsiz ve kolaydır
Başa dön tuşu