Haber

Samsun’da 265 Bin Öğrenci Yarıyıl tatiline çıktı

2024 eğitim-öğretim yılının ilk dönemi bugün sona erdi. Karnelerini alan 265 bin öğrenci yarıyıl tatiline girmenin mutluluğunu yaşadı.

Samsun’da 2023-2024 eğitim-öğretim yılı birinci döneminin tamamlanması nedeniyle Canik 100. Yıl İlköğretim Okulu’nda karne dağıtım töreni düzenlendi. Samsun Valisi Orhan Tavlı, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Ağar, Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı ile kamu kurum ve kuruluş temsilcilerinin katıldığı törende öğrenciler karnelerini aldı.

265 bin öğrenciye karne verildiğini belirten İl Milli Eğitim Müdürü Murat Ağar, “Eylül ayında başlattığımız 2023-2024 eğitim-öğretim yılında yarıyıl tatiline bugün itibarıyla başladık. Öğrencilerimiz 2020’de eğitime başlayacak. 2 haftalık tatil döneminin ardından 5 Şubat itibarıyla yeniden okullarımıza dönüyoruz. Bu kapsamda yaklaşık 265 binin üzerinde öğrencimiz var. 20 binin üzerinde öğretmen ve binin üzerinde okulla birlikte eğitim ve öğretim süreçlerini birlikte yürütüyoruz. Tabii ki Bu tatil döneminde öğrencilerimizin bol bol dinlenmelerini, akrabaları, arkadaşları, akranları ve aileleri ile vakit geçirmelerini, sosyal medya ve internette vakit geçirip daha çok sosyalleşmelerini istiyoruz, “Kültürel ve sosyal faaliyetlere zaman ayırmalarını öneriyoruz.” Spor faaliyetleri” dedi.

Çocukların karne sevincini paylaştıklarını belirten Samsun Valisi Orhan Tavlı, “Bugün Samsun’daki çocuklarımız ve çocuklarımız ilk karne sevincini yaşıyorlar. Biz o karne sevincini hep birlikte paylaşmak istedik. Dilerim. onlara iyi tatiller.” Vali Tavlı ayrıca öğrencilerden tatilde kitap okumalarını istedi.

Vali Tavlı ve beraberindekiler sınıfları gezerek öğrencilere karnelerini verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiyenin En iyi Hizmeti Sunan Hizmet Ofisi Firmaları Bulmak ücretsiz ve kolaydır
Başa dön tuşu