Haber

Samsun’da ittifakların satranç adayı: En güçlü adayı Murat İkiz

14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve 28. Bu bölgede muhalefetin en güçlü adayları Erhan Usta ve Kemal Zeybek. Cumhur İttifakı’nın bu bölgedeki en güçlü ismi Eski Havza Belediye Başkanı Av. Murat İkiz. Bu isimlerin aday olması durumunda temsilci dağılımının değişeceği düşünülüyor.

Anket ve anketlere göre AK Parti seçmeni Samsun’da Murat İkiz ile muhalefet adayı Erhan Usta’nın karşılaşmasını istiyor.

SEÇMENİN EN BÜYÜK İSTEĞİ GÜÇLÜ ADAYLAR

Havza’nın 2004 – 2009, 2009 – 2014 ve 2014 – 2019 dönemlerinde 15 yıl belediye başkanı olarak görev yapan ve Havza’nın çehresini değiştirerek çevre ilçelerde yaptığı çalışmalarla örnek gösterilen ve takdir edilen Murat İkiz bu dönemlerde yaptığı hizmetlerle yeniden aktif siyasete dönerek 2023 Genel Seçimlerini kazandı. AK Parti’den adaydı.

İkiz’in adaylığının Havza, Kavak, Ladik, Asarcık ve Vezirköprü’deki oy dağılımını önemli ölçüde etkileyeceği düşünülüyor. Seçmenin bu dönemdeki en büyük arzusu bölgeden güçlü aday çıkması. Bakalım partiler adayları belirlerken nasıl davranacak?

hazroajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiyenin En iyi Hizmeti Sunan Hizmet Ofisi Firmaları Bulmak ücretsiz ve kolaydır
Başa dön tuşu