Haber

Sarıgül: Belediye başkanlarını adliye koridorlarında değil şantiyelerde görmek istiyoruz.

TÜRKİYE Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, “TDP olarak belediye başkanlarını adliye koridorlarında değil şantiyelerde görmek istiyoruz” dedi.

TDP Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, bir grup hükümlü yakınıyla Nevşehir E Tipi Kapalı İnfaz Kurumu önünde basın açıklaması yaptı. 9 Nisan’dan bu yana cezaevleri önünde af çağrısında bulunduğunu belirten Sarıgül, “Şu anda 81’inci cezaevinin önündeyim. Pandemi koşullarından dolayı çeklerini ödeyemeyen binlerce esnafımız oldu. , gençlerimize bir el ulaştı ve bulaştırdı. Binlerce gencimiz uyuşturucu uykusuna yattı. Çeşitli nedenlerle 285 binin üzerinde tutuklu şu anda toplumsal barış affı ve kardeşlik kanunu affını bekliyor. sadece devlet. Şu anda annesi babası cezaevinde olan binlerce çocuğumuz var. Ebeveynleri için özlem. Anneleri, babaları ve çocukları bağışla” dedi.

Bir gazetecinin Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nun ‘Gerekirse 6’lı masaya 2 aday gösterilebilir’ sözlerini sorması üzerine Sarıgül, “Sayın Ahmet Davutoğlu dışişleri bakanıydı, başbakandı ve diplomasiyi çok iyi biliyordu” dedi. masa’. Diplomatik ve diplomatik konuşmaları çok iyi bilen tecrübeli bir siyasetçidir. Aylardır masa başında oturan ve başbakanlık yapmış deneyimli bir siyasetçinin ‘ikinci bir aday çıkarabiliriz’ konuşması çok anlamlıdır, üzerinde durulması gerekir. Genel Başkan Sarıgül, İçişleri Bakanlığı’nın İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde yürüttüğü soruşturmalara ilişkin bir gazetecinin sorusu üzerine, “Belediye başkanlarının yeri şantiyeler, şehrin keyfi, sanatı, ortamı, doğadaki canlılarla buluşması” dedi. .Belediye başkanları görev sürelerini tamamlasınlar.Dönemlerinin sonunda buna halk karar verir.Hele içişleri bakanlığının geleneklerinde bir içişleri bakanının belediye başkanlarıyla muhatap olması bizim devlet geleneğimizde yoktur. TDP olarak belediye başkanlarını adliye koridorlarında değil, şantiyelerde görmek istiyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiyenin En iyi Hizmeti Sunan Hizmet Ofisi Firmaları Bulmak ücretsiz ve kolaydır
Başa dön tuşu