Haber

Skandal paylaşım CHP genel başkanını görevden aldı

14 Mayıs Pazar günü yapılan Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekilliği Genel Seçimlerinin ardından depremzedeler üzerinden tartışmalar sürüyor. CHP Çanakkale’de Ezine İlçe Kadın Kolları Başkanı Cansu Doğan, sosyal medya hesabından depremzedeleri hedef alan bir paylaşım yaptı. Doğan’ın paylaşımı büyük tepki topladı.

KALDIRILDI VE DİSİPLİNLENDİRİLDİ

Bunun üzerine CHP Kadın Kolları İl Yönetimi harekete geçti ve görüşmeleri sonucunda CHP Ezine İlçe Kadın Kolları Başkanı Cansu Doğan, yönetim kurulu kararıyla görevden alınarak disiplin cezasına çarptırıldı. CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, CHP İl Başkanı Güler Koçer ve CHP Çanakkale İl Kadın Kolları Başkanı Av. Sibel Erol, katılımıyla bir basın toplantısı düzenledi.

“TANIM KENDİNİ BAĞLAR”

Açıklamada bulunan CHP Çanakkale İl Kadın Kolları Başkanı Av. Sibel Erol, “18 Mayıs akşamı AK Parti Ezine İlçe Başkanlığı’nın basın açıklamasının ardından CHP Kadın Kolları Başkanımız Cansu Doğan, yönetim kurulumuz toplandı. Onun dili yok, fikri yok. Hiçbirimiz. partimiz adına yapılan böyle bir konuşmayı kabul etmektedir.Bugünkü yönetim kurulu toplantımızda disiplin kuruluna verdiği ifadeler nedeniyle kendisini görevden almış ve ona yön vermiş bulunmaktayız.Seçim kampanyasından ve kuruluşundan bu yana Cumhuriyet Halk Partisi aslında sadece kucaklayıcı ve insanları birleştiren bir dil kullanmıştır. Bu dil bizim bu ülkenin tutkalı olduğumuzun göstergesidir.

“CHP İKTİDARI ALTINDA HİÇ BİR VATANDAŞIMIZI AYIRMAYACAĞIZ”

Deprem bölgesindeki vatandaşlarımıza gelince, kime oy verirlerse versinler, onlar bizim vatandaşımızdır. Genel liderimiz de bu yönde bir açıklama yaptı. Acılarını içten içe paylaşıyoruz. Acılarını sonuna kadar paylaşmaya devam edeceğiz. Onlar hakkında yapılan hiçbir olumsuz açıklamaya asla ve asla katılmıyoruz. Bize oy verseler de vermeseler de Cumhuriyet Halk Partisi’ne bağlı hiçbir vatandaşımıza ayrımcılık yapmayacağız. 20 yıldır bize yapılan bu ayrımı hiçbir şekilde yapmayacağız. Sütten ağzımız yandı, yoğurdu üfleyerek yiyeceğiz. 20 yıldır bu iktidarın bizi nasıl böldüğünü çok iyi biliyoruz. Kimseye ikinci sınıf vatandaş muamelesi yapmayacağız. Cumhuriyet Halk Partisi olarak bunun önüne geçmek için elimizden geleni yapacağız. Kadın kolları olarak bu konudaki çalışmalarımızı tüm vatandaşlarımızı kucaklayıcı, birleştirici ve kucaklayıcı bir duyarlılıkla sürdüreceğimizi kamuoyuna saygıyla duyururuz.”

AK PARTİ SUÇ DUYURUSU YAPACAK

Paylaşımla ilgili açıklama yapan AK Parti Ezine İlçe Başkanı Mehmet Ünsal, “Sosyal medya (instagram) hesabından oy kullanan vatandaşlarımız ve depremzedelerimizin yaptığı aşağılayıcı ve aşağılayıcı paylaşımlardan dolayı CHP Ezine ilçe kadın kolları başkanını kınıyoruz. • Siyasi tercihleri ​​nedeniyle sosyal medya üzerinden yaptığı kin ve tahrik dolu paylaşımlar nedeniyle hakkında Ezine Cumhuriyet Başsavcılığımıza suç duyurusunda bulunacağımızı bildiririz.” söz konusu.

haberfatsa.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiyenin En iyi Hizmeti Sunan Hizmet Ofisi Firmaları Bulmak ücretsiz ve kolaydır
Başa dön tuşu