Ekonomi

Temiz ve yenilenebilir enerji üretimi CW Enerji ile mümkün

ANTALYA (İGFA) – CW Power, fabrikaların ihtiyaç duyduğu enerjiyi güneş enerjisi panelleriyle sağlamaya devam ediyor. Aydın’da faaliyet gösteren bir firma ile anlaşma yapan CW Power, firmaya 2137,49 kWp gücünde güneş enerjisi santralinin kurulumunu tamamladı.

Proje hakkında konuşan CW Power CEO’su Volkan Yılmaz, sürdürülebilir enerji çözümleriyle temiz ve yenilenebilir enerji üretiminde önemli rol oynadıklarını söyledi. Yılmaz, “Güneş enerjisiyle çevresel etkileri en aza indirmek mümkün. Günümüzde dünyanın güce olan ihtiyacı her geçen gün artmaktadır. İklim değişikliğiyle mücadele ettiğimiz bu çağda, elektrik üretim araçlarının doğaya etkisi her zaman tartışılıyor. Fosil yakıtlar saldıkları sera gazı emisyonları açısından zararlıdır. Bu kaynaklar aynı zamanda tükenebilir olduğundan sürdürülebilir de değildir. Bu nedenle yenilenebilir kaynaklardan elektrik üretimi kritik önem taşıyor. “Günümüz teknolojileri ve enerji üretim araçları arasında güneş enerjisi santralleri bilinen en temiz yenilenebilir enerji kaynakları arasında yer alıyor” dedi.

GÜNEŞ ENERJİSİ DÜNYANIN HER YERİNE ULAŞIYOR

Güneş enerjisinin dünyanın her yerine ulaşan ve her yerde kullanılabilen bir yenilenebilir enerji türü olduğunu belirten Yılmaz, güneş enerjisi üretim sistemlerine ilginin oldukça fazla olduğuna dikkat çekti.

Bu içerikte; Aydın’da faaliyet gösteren bir firmayla anlaşma yaptıklarını belirten Yılmaz, “Şirketin çatısına 2137,49 kWp gücünde güneş enerjisi santralinin kurulumunu tamamladık. Şirket, güneş panelleri ile yılda yaklaşık 1.378.046 kg karbon emisyonunu önleyecek. “Aynı zamanda yılda 208 ağaç kurtarılacak” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiyenin En iyi Hizmeti Sunan Hizmet Ofisi Firmaları Bulmak ücretsiz ve kolaydır
Başa dön tuşu