Haber

Trabzonspor’dan 1959 öncesi sürpriz şampiyonluk talebi

TFF, 1959 öncesi şampiyonlukları araştırmak üzere bir komisyon kurduktan sonra Trabzonspor Bir sürpriz çıktı. Bordo-mavili kulüpten yapılan açıklamada, “Türkiye’nin tamamını temsil etmeyen ve sadece 3 il takımı arasında oynanan yerel ligler esas alınacaksa, Trabzonspor Kulübü olarak başarıları ve kültürüyle gurur duyduğumuzu, yerel ligde kazandığımız 20 şampiyonluğumuzun olduğunu geçmişimize hatırlatmak bizim için bir zorunluluk olmuştur.” terimler kullanıldı.

Trabzonspor’un açıklamasının tamamı şöyle:

“PEK ÇOK TARTIŞMAYA YOL AÇACAK BİR KARAR”

Türkiye Futbol Federasyonu’nun 1959 öncesi şampiyonlukları araştırmak üzere komisyon kurma kararı, seçilmiş ve bölgesel bir dönem ligine göre sadece İstanbul, Ankara ve İzmir takımları arasında yapılan ve içinden çıkılması mümkün olmayan birçok tartışmayı da beraberinde getirecek bir karardır.

20 ŞAMPİYONAYI UNUTMAYIN

Türkiye’nin tamamını temsil etmeyen ve sadece 3 il takımı arasında oynanan yerel ligler esas alınacak olursa; Trabzonspor Kulübü olarak başarıları ve kültürüyle gurur duyduğumuz geçmişimizi, yerel ligde kazandığımız 20 şampiyonluğumuzu hatırlatmak elzem hale geldi. Bu bağlamda kurucu kulüplerimizden İdmanocağı’nın 1959 öncesi dönemde 12, İdmangücü’nün ise 8 şampiyonluk kazandığı süreci, birleşme sonrası Trabzonspor adıyla TFF’nin kabulüne oranla 7 şampiyonluk, aslen 8 şampiyonluk daha ekleyerek taçlandırdık.

DELİL VE ÖRNEKLERİYLE TFF’YE BAŞVURACAKLAR

Tarihi başarılarla dolu tarihi İstanbul’un hegemonyasını yıkan kulübümüz şampiyonluklarla da sınırlı değil. Kurucu kulüplerimizden İdmanocağı, 1957-1958, 1963-1964 ve 1965-1966 yıllarında toplam 3 kez Türkiye Amatör Futbol Şampiyonası’nı kazandı. Kulübümüzün, kurucu kulüplerimizle birlikte elde ettiği tertemiz şampiyonluklar ve başarılar için Türkiye Futbol Federasyonu’nun oluşturduğu komisyona delil ve örneklerle birlikte başvuracağını camiamızın ve kamuoyunun bilgisine saygıyla sunarız.

“SÜRECİN YAKIN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ”

Oluşturulan komisyonda 1959 öncesi şampiyonluklar dikkate alınırsa kurucu kulüplerimizin şampiyonluklarının tescil edilmesi zorunlu hale gelecek. Türkiye Futbol Federasyonu’nun tarafsızlık ilkesi gereğince; Adaletin sadece bir kulüp özelinde tecelli etmeyeceğine, bahis konusunda adil ve doğru karar vereceğine olan inancımızı sürdürürken, tüm sürecin yakın takipçisi olacağımızı beyan ederiz.”

haber-eldivan.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiyenin En iyi Hizmeti Sunan Hizmet Ofisi Firmaları Bulmak ücretsiz ve kolaydır
Başa dön tuşu