Ekonomi

Twitter ofislerini geçici olarak kapattı

Twitter, çalışanlarına şirketin tüm ofis binalarının süreksiz olarak kapatılacağını açıkladı. Bildiride, çalışanlara ofislerin 21 Kasım Pazartesi günü tekrar açılacağı söylendi. Çalışanlara bu kararın nedeni açıklanmadı.

BBC Türkçe’nin aktardığına göre; duyuru, sosyal medya platformunun yeni sahibi Elon Musk’ın şirket çalışanlarına ‘uzun saatler çok yoğun’ çalışma yahut ayrılma daveti yapmasının akabinde çok sayıda kişinin istifa ettiğine dair haberlerin gerisinden geldi.

Çalışanlara gönderilen bildiri şöyle devam etti: “Lütfen şirketin gizli bilgilerini sosyal medyada, basınla veya başka bir yerde tartışmaktan kaçınarak şirket politikasına uymaya devam edin.”

Twitter, BBC’den gelen yorum talebine şimdiye kadar karşılık vermedi.

Musk, bu hafta Twitter çalışanlarına ‘uzun saatler çok yoğun’ çalışma yahut ayrılma daveti yapmıştı.

ABD merkezli Washington Post gazetesinin haberine nazaran, Musk çalışanlara gönderdiği bir e-postada, çalışanların şirkette kalmak istiyorlarsa taahhüdü kabul etmeleri gerektiğini söyledi.

Musk, Perşembe gününe kadar kabul etmeyenlere üç aylık tazminat verileceğini söyledi. Bu ayın başlarında şirket, iş gücünün yaklaşık yüzde 50’sini azalttığını açıklamıştı. (EKONOMİ SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiyenin En iyi Hizmeti Sunan Hizmet Ofisi Firmaları Bulmak ücretsiz ve kolaydır
Başa dön tuşu