Ekonomi

Van Büyükşehir Belediyesi tarımsal faaliyetlere destek veriyor

Van Büyükşehir Belediyesi, havaların ısınmasıyla birlikte tarımsal faaliyetlerine başladı.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, geçtiğimiz yıl gerçekleştirdiği sulama kanalı, gölet, gölet ve toprak yol çalışmaları ile çiftçilere değerli destekler veren Köy Hizmetleri Müdürlüğü, bu yıl da çalışmalarına devam ediyor.

13 ilçede kırsal alanda 36 iş makinesiyle gölet, sulama kanalı, sondaj ve Hayvan İçme Suyu (HİS) projelerini yürüten belediye ekipleri, üretime dayalı tarımsal faaliyet yürüten çiftçilerin yanında olmaya devam ediyor.

Bu kapsamda İpekyolu ilçesine bağlı Değirmenköy ve Ortanca kırsalında suyun ulaşmadığı atıl sulama kanallarını temizleyen ekipler, suyun toprağa daha verimli ulaşmasını sağlıyor.

Geçen yıl su krizi yaşadıklarını ve kanalın atıl kalması nedeniyle yerlerinin susuz kaldığını dile getiren Ortanca Mahallesi Muhtarı Mehmet Nuri Yönten, temizlenen kanalla bu dönemde 250 dönüm arazinin suyla buluşacağını söyledi.

Büyükşehir Belediyesi Valisi ve Başkan Yardımcısı Ozan Balcı ile Köy Hizmetleri Daire Başkanlığı gruplarına çalışmalarından dolayı teşekkür eden Yönten, “Mahallemizde 15 hane bu sudan faydalanacak. Arazilerimiz geçmiş yıllara göre daha verimli olacak. Su verildi. yanımızdan geçti ama biz bu suyu topraklarımıza çekemedik. dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiyenin En iyi Hizmeti Sunan Hizmet Ofisi Firmaları Bulmak ücretsiz ve kolaydır
Başa dön tuşu