Teknoloji

Xbox Oyun İçeriği Kazançları Artmaya Devam Ediyor

Microsoft yakın zamanda Temmuz ve Eylül aylarını kapsayan son çeyreğe ait mali raporunu yayınladı. Bu rapora göre, Xbox oyun içerikleriDonanımsal anlamda bir artış olsa da donanımsal olarak maalesef aynı şeyi söylemek mümkün değil.


İlginizi Çekebilir:  Yeni Game Pass Ekim 2023 Oyunları Duyuruldu


Xbox Oyun İçeriği Kazançları Artmaya Devam Ediyor

Amerikalı şirketin bulut hizmetleri, OEM ürünleri ve Xbox’ı kapsayan yayınladığı mali rapora göre donanım satışlarında yüzde 7 oranında düşüş yaşanıyor. Bildiğiniz gibi Microsoft yakın zamanda 1 TB depolama alanına sahip siyah Xbox Series S konsolunu piyasaya sürdü. Ancak bunun bile bir etkisi olmadı.

Xbox oyun içerikleri firmayı sevindiriyor. Öyle ki Xbox içerik ve hizmetleri yüzde 13, oyunlardan elde edilen gelir ise yüzde 9 arttı. Şu anki Game Pass abone sayısı hakkında herhangi bir şey söylenmese de hızlı yükseliş devam ediyor. Bunda en büyük etki elbette Starfield’ın oldu.

Microsoft CEO’su Satya Nadella “İlk günde, bir günde eklenen en fazla Game Pass aboneliği rekorunu kırdık.” yorumunu yaptı. Verilen bilgilere göre Starfield oyununu şu ana kadar 11 milyondan fazla oyuncu oynadı.

Son olarak Activision Blizzard’ın satın alınmasının ardından Game Pass kütüphanesinin daha da zenginleşmesi bekleniyor. Ekim 2022’de Microsoft Gaming İcra Kurulu Başkanı Phil Spencer, konsolun yeni abonelik satın alımlarında ivmenin kaybolmaya başladığını söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiyenin En iyi Hizmeti Sunan Hizmet Ofisi Firmaları Bulmak ücretsiz ve kolaydır Ankara nakliyat
Başa dön tuşu