Haber

Arnavutköy’de İzmaritten Çıkan Yangın Güvenlik Kamerasına Yansıdı

ARNAVUTKÖY’de sünger ve liflerin bulunduğu alana atılan sigara izmaritleri nedeniyle çıkan ve 2 binanın hasar gördüğü yangın anı güvenlik kamerasına yansıdı. Görüntülerde binadan atılan dipçik sonrası süngerlerin yandığı görülüyor.

Yangın, dün saat 20.00 sıralarında İslambey Mahallesi, Sokullu Mehmet Paşa Caddesi’nde çıktı. Yangın anı güvenlik kamerası tarafından saniye saniye kaydedildi. Manzaralarda yangının, 6 katlı iki binanın orta boşluğundaki süngerlere sigara izmaritinin atılması sonucu çıktığı görülüyor. Güvenlik kamerasına yansıyan görüntülerde, dipçik atıldıktan sonra süngerlerin tutuştuğu ve kısa sürede büyüyen alevlerin önce zemin kattaki markete ardından da iki binaya sıçradığı görülüyor.

VATANDAŞLAR HASSAS OLSUN

Yangının çıktığı binaların yanında dokuma atölyesi bulunan Muhsin Şahin, “Dün gece 20.15’te orda süngerler vardı. Vatandaşlar izmaritlerini tepeden attı herhalde. Bir dakika içinde kıvılcım esasen binalara isabet etti. Diğer taraf tamamen yandı. Soldaki markete kadar yandı. Vatandaşlar duyarlı olsun, içtiğimiz sigaraları söndürelim. Kül tablasına atalım, çöpe atalım. ‘ler atmasın.Vatandaşlardan bu konuda duyarlı olmalarını rica ediyorum.Yaralanan olmadı ama panik içinde bayılanlar oldu can kaybı olabilirdi.Bu yüzden insanların daha duyarlı olması gerekiyor.Bir dakika içinde 3 katlı bina yandı.Dükkanımızı ve tüm işlerimizi boşaltmaya çalıştık.Yerde iz bırakmadık.Polis gruplarının çalışmaları devam ediyor.Tam bir bilgi yok ama kamera kayıtlarımıza baktıklarında yangın çıktığı görülüyor ama ateş eden kişi kesinlikle değil.

akyakaajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiyenin En iyi Hizmeti Sunan Hizmet Ofisi Firmaları Bulmak ücretsiz ve kolaydır
Başa dön tuşu