Haber

Cezayir’den Rusya ile Fas sınırında ortak askeri tatbikat haberlerine yalanlama

Cezayir Savunma Bakanlığı, Cezayir ile Rusya’nın Fas hududunda ortak askeri tatbikat yaptığı tarafındaki haberleri yalanladı.

Cezayir devlet televizyonuna nazaran Savunma Bakanlığı mevzuya dair yazılı açıklama yaptı.

Açıklamada, Cezayir ile Rusya ordularının ülkenin güneybatısında ortak askeri tatbikat yaptığı tarafındaki haberlerin gerçeği yansıtmadığı belirtildi.

Uluslararası medyada çıkan “tatbikat” haberlerine dair şu sözler kullanıldı:

“Savunma Bakanlığı, terörle mücadele kapsamında Rus ordusuyla iş birliği çerçevesinde programlanan bu ortak askeri tatbikatın gerçekleştirilmediğini açıklıyor. Rus tarafı veya herhangi bir ortakla yapılan tüm askeri tatbikatlar yalnızca Bakanlık tarafından duyurulur.”

Rus medyası dahil olmak üzere memleketler arası medya, birkaç gün evvel Cezayir ve Rus ordularının 16-28 Kasım tarihleri ??arasında Cezayir’in güneybatısındaki Fas sınırına bitişik Beşşar bölgesinde ortak tatbikat düzenlediğini yazmıştı.

Ancak bu konu ne Cezayir Savunma Bakanlığınca doğrulanmış ne de Cezayir yerel medyasında buna dair bir haber yer almıştı.

Cezayir, Rusya’nın Afrika kıtasındaki en kıymetli askeri müttefiklerinden biri ve tıpkı vakitte bölgedeki Rus silahlarının en büyük müşterileri ortasında yer alıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiyenin En iyi Hizmeti Sunan Hizmet Ofisi Firmaları Bulmak ücretsiz ve kolaydır
Başa dön tuşu