Teknoloji

Jeep’ten Yeni SUV’unun İsmi Binlerce Dolar Ödüllü Yarışma

Dünyadaki birçok araba üreticisi üzere Jeep de elektrikli araçlara yönelik atılımlar yapmaya başladı. ABD merkezli şirket, geçtiğimiz ay Paris Araba Fuarı’nda birinci elektrikli SUV modeli Avenger’i bizlerle buluşturmuştu. Bunun yanı sıra dev markanın uzun ve geniş premium SUV’u Wagoneer’ın elektrikli bir versiyonunu tanıtacağı da biliniyordu.

2023 yılında çıkış yapması beklenen yeni araba, şu ana kadar Wagoneer S ismi ile biliniyordu. Lakin artık yaşanan gelişmeler, heyecanla beklenen aracın isminin bu olmayacağını ve şirketin bunun için kullanıcıların yardımını alacağını gösterdi. Hem de binlerce dolar ödüllü bir müsabaka ile!

Jeep, yeni elektrikli SUV’un ismi için 40.000 dolar kıymetinde mükafata sahip olan yarış başlattı

Jeep, elektrikli Wagoneer modelinin ismi için 23 Kasım günü bir yarış başlattı. Buradaki ilişki üzerinden iştiraklerin yapılabildiği yarışın 2 Aralık 2022 tarihine kadar süreceği belirtilirken seçilen ismi öneren bireye 40.000 dolar bedelinde ödüllerin verileceği tabir edildi. Mükafatın, ulaşımdan konaklamaya kadar bütün masrafları karşılanan ABD’nin Wyoming eyaletinde bulunan bir kayak merkezinde dört kişi için altı günlük tatil, rehber, perakende mağazalarında 1.000 dolarlık bir ikram çeki üzere şeyler içerdiği aktarıldı.

‘Biz de bu yarışmaya katılabilir miyiz?’ diye sorduğunu duyar üzereyiz. Maalesef bu mümkün değil. Jeep, yarışa sadece ABD’de bulunan kişilerin katılabileceğini söylüyor.

Elektrikli Wagoneer nasıl özelliklere sahip olacak?

2023’te çıkış yapacak olan elektrikli Wagoneer’dan biraz bahsedelim. Jeep’in elektrikli araç ailesine katılacak olan arabanın tek şarjda 643 kilometre menzil sunabileceği söyleniyor. Ayrıyeten 600 beygir gücüne sahip olması beklenen 4×4 elektrikli Wagoneer’ın, 0’dan 100 kilometreye 3,5 saniyede ulaşabildiği de gelen bilgiler ortasında.

Eylül ayında birinci defa gösterilen aracı incelediğimizde Jeep’in hayli ikonik Wagoneer görünümünü bozmadan, zarif ve çağdaş bir tasarımla karşımıza çıkacağını görebiliyoruz. Bunun yanı sıra genişliğiyle kullanıcılara hoş bir tecrübe yaşatacağa benzeyen elektrikli SUV’un, LED aydınlatmalı ızgarası ve Wagoneer yazısının da dikkat çektiğini söyleyebiliriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiyenin En iyi Hizmeti Sunan Hizmet Ofisi Firmaları Bulmak ücretsiz ve kolaydır
Başa dön tuşu