Haber

Kayseri’de 467 ağır hasarlı bina tespit edildi

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Kayseri İl Müdürü Sibel Livdumlu, kentte 467 adet ağır hasarlı binanın tespit edildiğini bildirdi.

Livdumlu, depremler sonrası kentte hasar gören binalarda yapılan incelemelere ilişkin il müdürlüğünde düzenlediği basın toplantısında, ildeki toplam bina sayısının 330 bin 268, bağımsız bölüm sayısının ise 866 bin 98 olduğunu bildirdi. Kahramanmaraş ve Kayseri’de.

Depremin ilk gününden bu yana bölgede hasar tespit çalışmalarına inşaat mühendisi ve mimarlardan oluşan 70 kişinin katıldığını vurgulayan Livdumlu, binaların tespiti için toplam 9 bin 991 başvuru yapıldığını belirtti.

Livdumlu, “Toplam 4 bin 804 bina hasar gördü. Bunların 2 bin 514’ü hasarsız, 1771’i hafif hasarlı, 52’si orta hasarlı. İlimiz genelinde toplam 467 adet ağır hasarlı bina tespit edildi. Binaların 32’si resmi nitelikteydi.” Bunların 17’si minare, 11’i okul ve 4’ü kamu binasıdır.Geriye kalan 435 ağır hasarlı yapının 361’i konut, 3’ü ticarethane, 71’i depo, ahır ve müştemilattır.” dedi.

Ağır hasarlı evlerin 317’sinin Sarız’da olduğunu belirten Livdumlu, Bünyan ve Yahyalı’da 10, Sarıoğlan’da 3, Pınarbaşı’nda 6, İncesu’da 3, Akkışla’da 7 binada ağır hasar meydana geldiğini söyledi.

Livdumlu, merkez ilçelerden biri olan Melikgazi’de 2, Kocasinan’da ise bir binanın acilen yıkılması gerektiğini vurguladı.

Livdumlu, kalan başvurular için hasar tespit çalışmalarının en geç 15 gün içinde tamamlanmasının planlandığını sözlerine ekledi.

guzelyurthaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiyenin En iyi Hizmeti Sunan Hizmet Ofisi Firmaları Bulmak ücretsiz ve kolaydır
Başa dön tuşu