Haber

Kayseri’de Wakeboard Şampiyonası heyecanı sona erdi

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Lider Dr. Memduh Büyükkılıç’ın talimat ve girişimleri doğrultusunda Kayseri Büyükşehir Belediyesi imzalı projelerle şehre kazandırılan tam donanımlı tesisler, ulusal ve uluslararası düzenlemelerle Kayseri’yi tanıtmaya ve şehri sporun merkezi haline getirmeye devam ediyor.

Bu kapsamda 11-13 Ağustos 2023 tarihlerinde Anadolu Mükemmel Ülkesi Sukaypark’ta Büyükşehir Belediyesi, Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Sualtı Su İşleri Başkanlığı işbirliğiyle gerçekleştirilen Kablolu Wakeboard Kulüpler Arası Gençler ve Büyükler Türkiye Şampiyonası. Spor Federasyonu tamamlandı.

10 ilden 20 kulüp ve 143 sporcunun heyecan ve rekabetin doruğa ulaştığı şampiyona, sporseverler tarafından ilgiyle izlendi.

Şampiyonanın son günü olan 13 Ağustos günü saat 09:00’da başlayan yarışların tamamlanmasının ardından saat 15:00’te düzenlenen ödül töreni ile dereceye giren sporculara ödülleri takdim edildi.

Ödül töreninde yaptığı konuşmada Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ın selamlarını ileten Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Hamdi Elcuman, “Liderimiz Memduh Büyükkılıç’tan birçok selam getirdim. Büyükşehir olarak birçok hedefimiz var, bunlardan en değerlisi ilimizi spor ve turizm kenti yapmak. Bununla ilgili tüm faaliyetlerimiz devam etmektedir. Burada şık hareketler gördük, sporcularımıza çok teşekkür ederiz. Bu tür çalışmalar devam edecek. Spor A.Ş., Erciyes A.Ş. ve Büyükşehir Belediyesi bu çalışmalara devam edecek. İlimizde çok daha güzel ulusal ve uluslararası yarışmalar düzenleyeceğiz” dedi.

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu Başkanı Oğuz Aydın ise bu tür düzenlemelerde yerel yönetimlerin desteğinin önemine dikkat çekerek Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ederek, “11 spor branşımızdan biri su kayağı. Türkiye’de son 5 yıldır su kayağı yarışları yapılmıyor. Bugün geldiğimiz noktada Kayseri ilimizde gerçekleştirilen yarışlara 20 grup ve 143 sporcu ile bugüne kadar en fazla katılımın olduğu organizasyon olmuştur. Elbette yerel yönetimlerin takviyeleri bu tür düzenlemelerde çok değerli. Bu nedenle başta Kayseri Büyükşehir Belediyemiz olmak üzere Kayseri Valiliğimize, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüze, Spor Genel Müdürlüğümüze, antrenörlerimize, sporcularımıza, hakemlerimize ve koşuya uzaktan ve uzaktan gelen sporcularımıza teşekkür ediyorum. onlarla yakın. Kayseri ilimizde önümüzdeki yıl ülkelerarası bir yarışa ev sahipliği yapacak durumda olduğumuzu görüyoruz. Tesisin ülkemizde tamamlanmış olması elbette bizleri çok mutlu ediyor” dedi.

İŞTE MAÇ SONUÇLARI

Yarışma kapsamında Kayseri Spor A.Ş. Spor Kulübü sporcusu Ayşegül Yavuz birinci, Bursa Alternatif Sporlar SK sporcusu Ceren Başaran ikinci, Kayseri Spor A.Ş. Nesibe Spor Kulübü sporcusu Yağmur Şengül ise üçüncü oldu.

Erkeklerde 15-17 yaş kategorisinde Espaka Kayak Kulübü sporcusu Ali Küçükbay birinci, Espaka Kayak Kulübü sporcusu Mehmet Ali Çelebi ikinci, Espaka Kayak Kulübü sporcusu Ege Akgün üçüncü, Espaka Kayak Kulübü sporcusu Mila Tuncel 11-14 yaş kategorisinde birinci oldu. Genç kadınlar. Kayseri Spor A.Ş. Spor Kulübü sporcusu Fatma Kısa ikinci, Kayseri Spor A.Ş. Spor Kulübü sporcusu Aylin Ateş ise üçüncü oldu.

Espaka kayak sporcusu Arda Kuçbay Genç Erkekler 11-14 Yaş kategorisinde birinci olurken, Kayseri Spor A.Ş. Spor Kulübü sporcusu Cafer Ediz Cingöz ikinci, Kayseri Spor A.Ş. Spor Kulübü sporcusu Orhun Atilla Yılmaz ise üçüncü oldu.

Kıdemli bayanlar 15+ yaş ise birinciliği Samsun Büyükşehir SK sporcusu Ennur Hasovalı, Kayseri Spor A.Ş. SK sporcusu Bahar Erkaya ikinci, Espaka Kayak sporcusu Sevda Sayar üçüncü oldu. Büyük Erkekler 15+ yaş kategorisinde Aladağlar Doğa Sporları SK sporcusu Süleyman Atlı birinci, Samsun Büyükşehir SK sporcusu Mustafa Ömer Atmaca ikinci, Espaka Kayak sporcusu Hüseyin Can Türk üçüncü oldu. Takım sonuçlarında Kayseri Spor A.Ş. Genç Bayanlar ve Genç Erkekler 11-14 Yaş kategorilerinde. SK birinci, Espaka Kayak ikinci ve Melis Gençlik SK üçüncü oldu.

Kayseri Spor A.Ş. Büyük Bayanlar 15+ yaş kategorisinde yine birinci oldu. SK, ikinci Espaka Kayak ve üçüncü Bursa Alternatif Sporlar SK oldu.

15+ yaş kategorisinde Samsun Büyükşehir SK birinci olurken, Kayseri Spor A.Ş. SK ikinci, Espaka SK üçüncü oldu.

haberkurtun.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiyenin En iyi Hizmeti Sunan Hizmet Ofisi Firmaları Bulmak ücretsiz ve kolaydır
Başa dön tuşu