Haber

Keçiören Belediyesi ve Pakistan İslam Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği işbirliğiyle Keşmir Dayanışma Günü kapsamında Estergon Kalesi’nde fotoğraf sergisi açıldı.

Keçiören Belediyesi ve Pakistan İslam Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği iş birliğiyle Keşmir Dayanışma Günü kapsamında ilçedeki Estergon Kalesi’nde fotoğraf sergisi açıldı.

Açılışta konuşma yapan Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, belediyeden yaptığı açıklamada, “Pakistan İslam Cumhuriyeti ve Türkiye Cumhuriyeti devletlerimiz kardeş devletlerdir. Pakistan’ın acısı bizim acımız, sevincimiz de bizim devletlerimizdir.” sevincimiz Keşmir kanayan bir yaradır Hindistan gasp etmiştir BM kararları hiçe sayılmıştır.

Keşmir, Pakistan toprağıdır. Pakistan, Keşmir’deki kardeşlerinin özgürlüğünü ve refahını istiyor. Ama esaret altında Keşmir’i ayakta tutan Hindistan var. BM kararı ve uluslararası hukuk çerçevesinde Keşmir Pakistan’ın olacaktır” dedi.

Türkiye ile Pakistan’ın savunma sanayi konusunda iş birliği içinde olduğunu ifade eden Altınok, “Nüfusun varsa her şeyin var. Keşmir, Pakistan ile birleşiyor. Pakistan’ın gücü Türkiye’dir.” Türkiye’nin gücü Pakistan’ın da gücüdür. Devletlerin bağımsızlığının teminatı savunma sanayisindeki güçleridir. Pakistan dezavantajlı durumda çünkü tüm dünyanın iktidar için savaştığı bir noktada. Türkiye ve Pakistan savunma alanında önemli iş birliğine imza attı.

Başkanımız da Keşmir konusunda net. BM’ye ve tüm ülkelere Keşmir’in Pakistan toprağı olduğunu haykırıyor.”

Altınok, Pakistan’ın Peşaver kentinde Taliban tarafından düzenlenen terör saldırısında hayatını kaybedenler için Keçiören’de anıt diktiklerini ve her yıl anma programı düzenlediklerini vurguladı.

Keşmir’in bağımsızlığına kavuşmasını dileyen Altınok, Keşmir Dayanışma Günü kapsamında açtıkları serginin hayırlı olmasını diledi.

Serginin açılışına Cumhurbaşkanı Altınok’un yanı sıra Kazakistan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği Müsteşarı Assan Mazhitov, Pakistan İslam Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği Maslahatgüzarı Abbas Sarwar Qureshi, büyükelçilik yetkilileri ve Pakistanlılar katıldı.

Pakistan İslam Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği Maslahatgüzarı Abbas Sarwar Qureshi, serginin açılışına katkılarından dolayı Lider Altınok’a teşekkür ederek, Türkiye-Pakistan kardeşliğinin kadim bir geçmişe sahip olduğunu vurguladı. Protokol konuşmalarının ardından katılımcılar sergiyi gezdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiyenin En iyi Hizmeti Sunan Hizmet Ofisi Firmaları Bulmak ücretsiz ve kolaydır
Başa dön tuşu