Haber

“Millet İttifakı’nın adayı kim olacak?” diye soruldu, İmamoğlu Karadeniz ağzıyla yanıt verdi

İstanbul Büyükşehir Belediye Lideri Ekrem İmamoğlu, konuk olduğu Habertürk ekranlarında gündemdeki bahislere ait değerlendirmelerde bulundu. Programın bir yerinde İmamoğlu’na Millet İttifakı’nın adayının kim olacağı sorusu da yöneltildi. İmamoğlu bu soruya Karadeniz ağzıyla karşılık verdi.

“ULA SİZE NE!”

Bu problemin daima gündemden tutulmasına sitem eden İmamoğlu, “1,5 yıldır aday kim, adayınız kim? Ula size ne! ‘N’si yok sonunda. Siz kendi işinize bakın. AK Parti 2002 sonunda bir gaye koyuyor; 2023 diye sayfaları var. 500 milyar dolar ihracat, 260 milyar dolar düzeyinde, yarısı olamamış. Ticaret açığı 105 milyara gidiyor. Kişi başı gelir 25 bin dolar dendi. Dünyanın birinci 10 iktisadı ortasına gireceğiz. Neredeyiz 23’e doğru inişe geçtik. Kur korumalı mevduat hesabınız var mı? Hayır diyenlerin oranı yüzde 90,8. Evet diyenler yüzde 7. Siz ne yapıyorsunuz? Yüzde 7 üzerinden, aslında mutlu bir azınlık. Kur korumalı mevduat üzerinden ödenen rakamın yarısıyla EYT’nin maliyetini karşılıyorsunuz. EYT’nin iki katı kadar kur korumalı mevduat için harcama yapıyorsunuz. İnsanlara para kazandırıyorsunuz” ifadelerini kullandı.

“BUGÜN SEÇİM YAPILIRSA DAHA BÜYÜK FARK YAPARIZ”

Konuşmasının devamında ülkedeki ekonomik sıkıntılara dikkat çeken İmamoğlu, “Bu ülkede temel sorunlar var. Ekonomik sorunlar var. Zenginleşen, yüzde 7 23 kat zenginleşen kitle var iken. 23 kat fakirleşen yüzde 60’a yakın kitle var. İBB’ye aday gösterildiğimde yaptığımız anketlerde yüzde 14,5 gerideydim. Yüzde 11 farkla seçim kazandım. Bugün seçim yapılırsa daha büyük fark yaparız, yüzde 60’ın üstüne koyarız. Bu ülkenin her ferdinin demokratikleşme, bu ucube sistemden kurturlmayla ilgili çaba etmesi gerekiyor” formunda konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiyenin En iyi Hizmeti Sunan Hizmet Ofisi Firmaları Bulmak ücretsiz ve kolaydır
Başa dön tuşu