Haber

MYORBİR Açıkladı: Tüm Türkiye’de Müzik Yasağı Kaldırıldı

Müzik Tercümanları Meslek Derneği (MÜYORBİR), Türkiye’de koronavirüs salgını nedeniyle 1 Temmuz 2021’de uygulanan müzik yasağının kaldırıldığını duyurdu.

Haziran 2021’de koronavirüs salgını nedeniyle bar, gece kulübü gibi yerlerde saat 00:00’dan sonra müzik yayını yapılması yasaklandı. Bu yasak Mayıs 2022’de saat 01:00’e kadar uzatıldı. Önce Antalya’da ardından Muğla’da müzik yasağı kaldırıldı.

Yaklaşık 2 yıldır devam eden ve yaşam tarzına müdahale olarak nitelendirilen sokağa çıkma yasağı kararının tüm Türkiye’de kaldırıldığı öğrenildi. Sendikanın sosyal medya hesabından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

‘MUCİZE! Türkiye genelinde müzik üzerindeki pandemi kısıtlamalarının kaldırıldığını memnuniyetle belirtmek isteriz. Müzik branşı için bu değerli kararın alınmasında emeği geçen ilgili Bakanlıklara ve kişilere teşekkür ederiz. KEŞKE MÜZİK HİÇ SUSMAZSA…’

Sanat Özgürlüğünü İzleme Platformu’na (SÖZ Platformu) konuşan MÜYORBİR Lideri Burhan Şeşen, iddiaya ilişkin Turizm Bakanı ve yardımcısının kendilerine bilgi verdiğini söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiyenin En iyi Hizmeti Sunan Hizmet Ofisi Firmaları Bulmak ücretsiz ve kolaydır
Başa dön tuşu