Ekonomi

Robinhood, Massachusetts’teki davayı sonuçlandırmak için 7,5 milyon dolar ödedi

Robinhood Markets Inc. (NASDAQ:HOOD), Massachusetts menkul kıymet düzenleyicileriyle yaptığı anlaşmanın bir parçası olarak 7,5 milyon dolar ceza ödemeyi kabul etti. Çevrimiçi komisyoncu, ticareti oyunlaştıran ve bu nedenle deneyimsiz yatırımcıları riskli işlemlere teşvik eden taktikler kullanmakla suçlandı.

Perşembe günü açıklanan anlaşma, Robinhood’un uygulamalarının elden geçirilmesini içeriyor ve Massachusetts Dışişleri Bakanı Bill Galvin tarafından 2020’de başlatılan idari yaptırım eylemini çözüyor. Galvin’in ofisi, Robinhood’un platformunda kullanıcı katılımını artırmak için oyunlaştırma stratejileri kullandığı yönündeki endişeler nedeniyle dava açtı.

Anlaşmanın bir parçası olarak Robinhood yalnızca cezayı ödemekle kalmayacak, aynı zamanda iş uygulamalarında da değişiklikler yapacak. Bu değişiklikler, daha sorumlu bir ticaret ortamı sağlamayı ve düzenleyici standartlara uyumu sağlamayı amaçlıyor.

Robinhood’a karşı açılan dava, özellikle pandemi sırasında perakende ticaretteki hızlı büyüme ve yükselişin ardından şirketin uygulamalarına yönelik daha geniş bir incelemenin parçasıydı. Anlaşma, Massachusetts düzenleyicileri tarafından ifade edilen endişelerin giderilmesinde önemli bir adıma işaret ediyor ve ticaret platformlarının gelecekte tüketicilerle nasıl etkileşimde bulunduğunu etkileyebilir.

Robinhood’un duyurunun ötesinde anlaşmaya ilişkin kamuya açık bir yorumu yoktu. Massachusetts’teki düzenleyicilerle yapılan anlaşma, şirketin hukuki sorununun bu kısmını kapatıyor ve şirketin işlerine ve ileriye yönelik müşteri çıkarlarına odaklanmasına olanak tanıyor.

Reuters bu makaleye katkıda bulunmuştur.

Bu makale yapay zeka desteğiyle oluşturulmuş, bir editör tarafından çevrilmiş ve incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiyenin En iyi Hizmeti Sunan Hizmet Ofisi Firmaları Bulmak ücretsiz ve kolaydır
Başa dön tuşu