Yaşam

Sahte Satış Yapan Ağa Operasyon “Erişim Engeli Kararı” – Webtekno

Türkiye’de gündemimizde olmayan erişim aksaklıklarıyla ilgili bugün çarpıcı bir operasyon düzenlendiği açıklandı. İstanbul’da aralarında ünlü isimlerin de bulunduğu 12 kişi, mahkeme emri uydurarakyanlış erişim kısıtlamaları getirilmesi nedeniyle gözaltına alındı.

Söz konusu kişiler optik cihazlarla geçersiz mahkeme kararları hazırlamış ve para için satıldıBu şekilde ulusal basın kuruluşlarında yayınlanan bazı haberlere erişimde zorluklar getirdiğine değinildi.

Şebeke operasyonları geçen yıl başladı:

 

Operasyon geçen yıl İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şubesi tarafından gerçekleştirildi. bildirim ile temeli atıldı. Tebligatın ardından İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı koordinasyonunda soruşturma başlatılmış, 27 şüpheli tespit edilerek yakalanmaları için çalışma başlatılmıştı.

ağ lideri Uğur Yılmaz olduğu söylendi. Avukatlar adına basın kuruluşlarına farklı operatörlerden sahte mailler gönderilmesi kaydeden İlknur Özkanve Yılmaz geçen yıl düzenlenen operasyonda yakalanmıştı.

Yılmaz, çıkarıldığı mahkemece tutuklanırken, İlknur Özkan denetim şartıyla serbest bırakıldı. Çalışmaların devamında, şebekeye üye olan 12 zanlıya daha operasyon düzenlendi. Şimdiye kadar Ankara, Ordu, Düzce, Sakarya ve Tekirdağ’da operasyonlar 7 kişi gözaltına alındıpaylaştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiyenin En iyi Hizmeti Sunan Hizmet Ofisi Firmaları Bulmak ücretsiz ve kolaydır
Başa dön tuşu